Starfield’a Çıkış Günü DLSS Desteği Geliyor!

Starfield‘dan DLSS desteği bekleyen kullanıcılara güzel haber. Mod yapımcısı PureDark, çıkışında yayınlayacağı mod sayesinde oyunun NVIDIA DLSS 3 ve DLSS 2 desteği alacağını açıkladı.

Starfield bu yılın en çok beklenen AAA oyunu ve oyun, keşfedilecek çok sayıda gezegene sahip olacak ve aynı zamanda oyuncuların kendi özel yapım uzay gemileriyle uzayın enginliğinde maceraya atılmalarına izin verecek.

Birkaç ay önce Bethesda AMD ile özel anlaşmasını duyurmuştu. Bu anlaşma neticesinde oyun FSR 2 desteğiyle çıkış yapacak olsa da bu, NVIDIA kullanıcılarının AMD’nin FSR teknolojisinden kilometrelerce ileride olduğu kanıtlanmış üstün DLSS 2 ve DLSS 3 teknolojilerine erişmelerini engelliyor.

Starfield Çıkış Gününde DLSS Desteğine Kavuşuyor

Bu durumu teyit etmek için oyuncular oyunun ön yükleme klasöründe herhangi bir DLSS ve XeSS dosyası içermediğini de tespit etti ve DLSS teknolojilerinin oyunda resmî olarak yer almayacağını kesinleşmiş oldu.

PureDark isimli mod yapımcısı ise oyunun inceleme kopyasına erkenden erişebildiğini, bu sayede oyunun çıkış gününde DLSS 3 ve DLSS 2 desteği sağlayacak modu yayınlayacağını açıkladı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Starfield’dan beklentileriniz neler? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu