Microsoft, Windows 1.11 Stranger Things Sürümünü Yayınladı

Microsoft, geçtiğimiz hafta orijinal Twitter hesabı üzerinden Windows'un eski sürümlerinin gösterildiği bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşım, şirketin bugüne kadar ürettiği Windows sürümlerini gösteriyor, takipçilerine nostaljiyı yaşatıyordu. Hatta şirket, bu paylaşımla yetinmeyip profil fototğrafını da Windows 1.0'ın logosu yaptı.

İlk başta bunun yalnızca bir görüntü olduğu düşünüldü, altından rastgele bir şey aranmadı. Lakin şirketin neden bu türlü bir paylaşım yaptığı, dün akşam saatlerinde muhakkak oldu.

Paylaşılan bu nostaljik görüntünün nedeni, Netflix'in sevilen dizilerinden Stranger Things'ti. Windows 1.11, Windows 10 içerisinde çalışabilen özel bir sürümdü. Bu sürüm özel bir açılış ekranına ve oyunlara sahipti. 

Windows 1.11, Microsoft Store üzerinden fiyatsız olarak sunuluyor. 775 megabyte'lık bu belgeyi indirdiğiniz vakit kendinizi, Stranger Things dizisini husus edinen kasaba olan Hawkins'te buluyor ve gizemleri çözmeye çalışıyorsunuz.

Ancak Windows 1.11, şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri üzerinden indirilebiliyor. İndirme temasına buradan erişebileceğiniz Windows 1.11, ilerleyen periyotlarda diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak mı, şimdi bilinmiyor.

Başa dön tuşu