Sony’den İlginç Tasarımlı Sporcu Kulaklığı: Float Run

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, en çok da spor tutkunlarının işine yarayacak yeni “yarı” kablosuz kulaklığı “Float Run“ı duyurdu. Değişik bir dizayna sahip olan kulaklık, sportmenlerin sıklıkla maruz kaldığı terleme ve düşme sıkıntısını tarihe gömecek üzere görünüyor.

Float Run ile ilgili yapılan açıklamalarda, kulaklığın onlarca baş ve saç biçiminde test edildiği, hiçbirinde düşme yaşanmadığı ifade edildi. Kulak kanalına da direkt temas etmeyen kulaklık, bu özelliği sayesinde terleme sorununun de önüne geçmiş oluyor.

Karşınızda Sony Float Run

Sony Float Run, spor yaparken çevredeki sesleri duymak isteyen tüketiciler için geliştirildi. Gerek bu üretim gayesi gerekse kulaklığın tasarımı, Float Run’da etkin gürültü engelleme özelliğinin bulunmadığının anlaşılmasına yetiyor. Pekala kulaktan bu kadar uzağa yerleştirilen bir kulaklığın performansı nasıl olabilir?

Sony tarafından yapılan açıklamaya nazaran Float Run, ses kalitesinden taviz vermiyor. Şirket bu durumun 16 mm‘lik şoförlerle sağlandığını tabir ediyor. Kulaklığın spor yaparken hissedilen yankıları ortadan kaldırdığını söyleyen şirket, ses kalitesi için özel bir çalışma yapıldığını söylüyor. Elbette kulaklığın ses kalitesini ölçmek için denemekten öbür dermanımız yok.

Kulaklığın başka teknik özelliklerine baktığımızda, fiziksel tuşlarla donatıldığını görüyoruz. Bu fizikî tuşlar, aramaların yanıtlanmasını, müziğin durdurulmasını, oynatılmasını, ileri yahut geriye atlatılmasını sağlıyor. Bluetooth 5.0 irtibat takviyesine sahip olan ve IPX4 sertifikası ile su ve toza karşı dayanıklılık gösteren kulaklık, tam dolu bataryası ile 10 saate kadar kullanım imkanı tanıyor. Float Run’ın USB Type-C ile şarj edildiğini ve toplam tartısının yalnızca 33 gram olduğunu da belirtelim.

Sony’nin yeni kablosuz kulaklığı, 129,99 dolar karşılığında satın alınabilecek. Eserin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor…

Başa dön tuşu