Siber Saldırı Bu Kez Otomobil Bayilerini Vurdu!

Siber saldırı denildiğinde ilk akla gelen bankalar, devlet kurumları ve kişisel hesaplar olsa da, hastanelerden fabrikalara kadar tüm platformlar saldırıya uğramaya devam ediyor. Bu saldırılardan nasibi alanlardan birisi de, otomobil bayilerine yazılım altyapısı sunan CDK Global oldu.

15 Bin Otomobil Bayisi Siber Saldırı Nedeniyle Kağıt Kaleme Döndü!

Kuzey Amerika’da 15.000’den fazla otomobil bayisi tarafından kullanılan CDK Global otomobil endüstrisindeki müşterilerine CRM, finansman, bordro, destek ve hizmet, envanter ve arka ofis operasyonları dahil olmak üzere bir otomobil bayisinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir SaaS platformu sunuyor.

Çarşamba günü bayilere yapılan bilgilendirmede bir siber saldırının araştırıldığı ve yayılma ihtimaline karşı tüm sistemlerin kapatıldığı belirtildi. Tabii bu süreçte altyapı çalışmaz hale geldiği için birçok bayi müşterilerine hizmet vermeye devam etmek için geçici olarak kağıt kaleme dönmek zorunda kaldı.

Ferrari Siber Saldırıya Uğradığını Açıkladı
GÜVENLİK

Ferrari Siber Saldırıya Uğradığını Açıkladı

Otomobil dünyasının lüks ve spor arabalarıyla tanınan ismi Ferrari, yakın zamanda siber saldırıya uğradığını açıkladı. İşte detaylar!

Sistemler yedekten tekrar yüklenerek aktif edildi ancak kısa süre sonra tekrar kapatıldı. Kesin çözümün sağlanacağı tarih şu anda bilinmezken 20 Haziran Perşembe günü sistemlerin kullanılamayacağı belirtildi.

Başa dön tuşu