Respawn Entertainment Yeni Bir Star Wars Oyunu Geliştiriyor!

Respawn Entertainment‘in geliştirme sürecinin ilk aşamalarında olan birinci şahıs Star Wars Mandalorian oyunu geliştirdiği ortaya çıktı.

Kaynaklara göre oyun Galaktik İmparatorluğun galakside hâkim olduğu dönemde geçen bir Mandalorian ödül avcısının (kim olduğu belli değil)  ele alacak. Oyuncuların bir ödül avcısı olarak görevi, belli başlı ödüller karşılığında başına ödül konanları ölü ya da diri ele geçirmek olacak.

İlk olarak VentureBeat’ten Jeff Grubb tarafından bildirildiği üzere oyun bir sonraki macerasına devam etmek üzere stüdyodan ayrılan Respawn yaratıcı yönetmeni Mohammad Alavi tarafından yönetiliyordu.

Yeni Star Wars Mandalorian Oyunundan İlk Detaylar

Respawn Entertainment Yeni Bir Star Wars Oyunu Geliştiriyor!

O zamanlar bunun bir Star Wars oyunu olduğunu açıklamayan (ancak son zamanlarda açıkladı) Grubb’a göre, oyun genel olarak “hareketlilik” ve “stilistik bir tema” üzerine odaklanacak.

Oyunun bahsi geçen hareket kabiliyeti, Mandalorian’ın jetpack’i sayesinde mümkün olacak. Bu da oyuncunun yatay atılma, dikey zıplama, destek kayması (Apex Legends’daki tepelerden aşağı kaymaya benzer) ve daha fazlasını yapmasına olanak tanıyacak. Kaynaklar oyunu “çok hızlı tempolu” olarak tanımlıyor.

Oyunun açık dünyaya sahip olmayacağı ve Star Wars evrenindeki çeşitli gezegenlerde geçen lineer yapıda bir oyun olacağı söyleniyor.

Oyunun ne zaman yayınlanacağı belli olmasa da tahmini çıkış dönemi olarak birkaç yıl sonrasına işaret ediliyor. Oyunun çok oyunculu bir deneyime sahip olup olmayacağı da şu anda belli değil.

Star Wars Serisi Hangi Sırayla İzlenir? Güncel İzleme Sırası
İNTERNET

Star Wars Serisi Hangi Sırayla İzlenir? Güncel İzleme Sırası

Star Wars serisi izleme sırası nasıl olmalı? Bilim kurgu türünün efsanelerinden biri olan Yıldız Savaşları’nı (Star Wars) daha önce hiç izlemeyenler, birkaç kez denk gelip izleyip hoşuna giden ve bütün seriyi baştan sona bitirmek isteyenler, bu aşamada hangi izleme sırasını takip etmesi gerektiğini bir hayli merak ediyor.

Peki siz bu yeni Star Wars oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu