Pentagon’dan UFO Açıklaması

UFO'lar yıllardır hepimizin merak ettiği bir husus. Varlıkları gerçek mi yahut Dünya'ya geliyorlar mı üzere sorular gündemi sıklıkla meşgul etti (etmeye de devam ediyor). Kimi vakit görüntü paylaşım platformları üzerinden yayınlanan görüntüler, kimi vakit da yapılan açıklamalar UFO'lar ile ilgili büyük bir bilgi kirliliğine neden oldu. Bugüne kadar süren belirsizlik, Pentagon'un açıklamalarıyla biraz daha netlik kazandı. Pentagon'dan yapılan açıklamalarda, ülkenin yıllardır UFO'ları incelediği doğrulandı. Pentagon'un bu açıklamaları bir itiraf niteliğindeydi.

Amerika Birleşik Devletleri genel olarak UFO'lar üzerinde konuşmayı tercih etmiyordu. Fakat Pentagon sözcüsü Christopher Sherwood, alışılmışların dışına çıkarak basın mensuplarına bahisle ilgili açıklamalarda bulundu. Sherwood, yapmış olduğu açıklamalarda Gelişmiş Uzay Tehdidi Tespit Programı isimli bâtın bir projelerinin olduğunu, bu projenin yıllardır var olduğunu ve bugünden sonra da devam edeceğini belirtti. Bu proje sayesinde uzaylılar ve muhtemel bir UFO tehdidine karşı ülkeyi koruduklarını söyleyen Sherwood, gelen her ihbarı ciddiye alarak incelediklerini söyledi.

90'lı yıllarda İngiltere için UFO araştırmaları yapan Nick Pope, Pentagon'un bu itirafı için açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri'nin daha evvel bu türlü bir açıklama yapmadığını belirten Pope, bu açıklamanın uzaylılar ve UFO konusu için çok büyük bir adım olduğunu tabir etti.

Başa dön tuşu