OPPO Find x6 özellikleri sızdırıldı

OnePlus’ın önümüzdeki yılın başlarında OnePlus 11’i (Pro) duyurması planlanıyor. Söylentilere nazaran aygıt, Oppo’nun bir sonraki amiral gemisi Android’inin bir klonu olacak. Üstelik yeni modelin baz alınacağı tez edilen Oppo Find X6 Pro’nun tüm özellikleri sızdırıldı ve OnePlus modelinde yer alacak özellikelr de ortaya çıktı.

Twitter’da Yogesh Brar ismiyle sık sık bilgiler sızdıran kullanıcı, Oppo Find X6 Pro’nun temel donanım özelliklerini paylaştı. Buna nazaran, Oppo’nun yeni aygıtı ön tarafta 6.7 inçlik bir OLED ekrana sahip olacak. Art kısımda ise yeni bir üçlü kamera modülü bulunacak. Ek olarak, dahili donanımın birçoklarının Find X5 üzerinden yükseltildiği görülüyor.

İlginç olan, 1 inçlik 50 MP Sony IMX989 sensöründen kelam edilmesi. Sensör, Xiaomi 12S Ultra’da bulunan sensörün birebiri. Devasa kamera iki adet 50 MP sensör , bir ultra geniş ve bir telefoto lens ile destekleniyor.

OnePlus 11 Pro’nun öbür mümkün özellikleri

Görüntüleme özelliklerinin ötesinde, Oppo’nun Find X6 Pro’nun, tescilli MariSiliconX 2 yongasıyla birleştirilen Snapdragon 8 Gen 2 tarafından desteklenmesi bekleniyor. 512 GB azamî depolama seçeneğinin yanı sıra belleğin 8 GB RAM’den başlayacağı söyleniyor. Pil 5000 mAh olarak kalacak. Lakin kablosuz şarj 50W derecesi ile daha süratli olacak.

Find X6 Pro’nun tüm özellikleri OnePlus 11 Pro’ya gelmeyebilir. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntının ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu