Office 365’e, Üç Yıldır Beklenen Bir Özellik Geldi

Office 365 ve SharePoint Online kullanıcılarının PDF dosyalarına indirmeden ulaşmalarıyla ilgili bir istek, üç yıldan daha fazla bir müddet evvel Microsoft’un SharePoint UserVoice kanalına düşmüştü. Geçen hafta Microsoft ve Adobe, sonunda yıllardır beklenen özelliği uygulamalara ekledi.

Bugüne kadar 1.926 oy alan orjinal gönderi, SharePoint Server’ın bu özelliği “bir süredir” desteklediğini söylüyor. Ayrıyeten hususa yorum yapan 200’den fazla kullanıcı da bu durumun uygulamanın büyük bir eksikliği olduğunu vurguluyor.

Sorun, PDF belgelerinin görüntülenmek yahut düzenlenmek için indirilmek zorunda olmasıydı. Geçen hafta duyurulan güncellemeyle PDF belgeleri; artık Office 365’te, kullanıcıların OneDrive’ında ya da SharePoint evrak klasöründe kalabiliyor. Bu da kullanıcıların görüntülemesi, düzenlemesi yahut paylaşması gereken PDF belgelerinin, birden fazla farklı kopyası olmayacağı manasına geliyor.

17 Haziran tarihli SharePoint blog gönderisinde güncelleme hakkında şu tabirlere yer verildi: “Güncellemedeki PDF araçları, SharePoint ve OneDrive’ın bütünleşmesini geliştirmek için tekrar tasarlandı. Adobe Document Cloud, web araçlarının kullanıcı tecrübelerini geliştirdi. Böylelikle artık PDF belgelerinize internet üzerinden yahut SharePoint’ten rahatça ulaşabiliyorsunuz.”

Microsoft yetkilileri, bu belgeleri SharePoint ve OneDrive’da bulundurmanın içerik hakkında daha kolay ve daha inançlı bir idare imkânı sunduğunun da altını çizdi.

Başa dön tuşu