NASA, Ay Yolculukları İçin Bir Müzik Listesi Oluşturuyor

Takvimler 16 Temmuz 1969’u gösterdiğinde Neil A. Armstrong ve Buzz Aldrin, Ay yüzeyine inen birinci beşerler olmak üzere Dünya’dan yola çıktılar. İkili, 24 Temmuz 1969’da inişi tamamladılar ve Neil Armstrong, Ay yüzeyine ayak basan birinci insan olarak tarihe ismini yazdırdı. 2019, insanlık tarihine geçen bu güçlü vazifenin 50. yılı olacak.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Apollo 11 vazifesinin 50. yıldönümüne özel olarak #NASAMoonTunes isimli bir kampanya başlattı. Bu kampanya dahilinde NASA, takipçilerinden son derece kolay bir soruyu yanıtlamalarını istiyor; Ay’a giderken ne dinlemek isterdiniz?

3-28 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştirilecek kampanya dahilinde NASA, ThirdRockRadio ile birlikte Ay seyahatlerine uygun bir çalma listesi oluşturuyor. NASA, 2024 yılında Ay’a geri dönmeyi planlıyor ve astronotlar bu güçlü seyahati üç gün sürecek. Dolayısı ile çalma listesi pek de küçük olmayacak.

NASA, NASA Moon Tunes listesini bunu bir defa daha güncelledi ve BTS ile RM’nin Moonchild, Mikrokosmos ve 134340 müziklerini çalma listesine ekledi. Sonuçta hangi astronot 400 bin kilometrelik bir seyahate çıkarken BTS dinlemek istemez ki. Siz de SoundCloud, YouTube üzere resmi yayın servislerinde yayınlanan müzikleri NASA’ya önerebilirsiniz.

Başa dön tuşu