Google Play Store’un ‘Material’ Teması İçin APK Yayınlandı

Andorid işletim sisteminin özelliştirmelere açık olması, Android kullanıcılarını cezbeden niteliklerinden bir tanesi. Hal bu türlü olunca Android geliştiriciler, kullanıcılarına özelleştirme imkanı sunan kimi özellikleri yayımlamaktan geri durmuyorlar. Google'ın Android geliştirici takımı artık, Google Play Store için özelleştirilmiş olan yeni bir temayı kullanıcılarının hizmetine tekrar sundu. Gelin o temanın ayrıntılarına yakından bakalım. İşte özelleştirilen yeni Google Play Store teması;

Google Play Store'un alışkın olduğumuz yeşil rengi, yerini beyazlatılmış bir görünüme bir görünüme bırakıyor. Farklı tıpta içeriklerin erişilebildiği sekmelerin yerleştirildiği Google Play Store'un bu yeni temasında, oyunlar yeşil, sinema ve görüntüler da pembe tonlara bezenmiş durumda. Bu özellikleriyle birlikte “Uygulamalarım ve Oyunlarım” kısmı de beyazlaştırılmış ve bu sayede kullanıcılar için daha pak bir göz tecrübesi yaşatmak hedeflenmiş. Ayrıyeten Google Play Store'un bu teması, uygulamalara getirilen güncellemelerin incelenebildiği “Yenilikler” kısmı de hem daha geniş hem de kullanıcıların daha rahat okuyabilecekleri bir hale getirilmiş.

Tüm bu özellikleriyle birlikte Google Play Store uygulamasını bu temayla birlikte kullanmak isterseniz yapmanız gereken bir kaç süreç var. Bu süreçlerden birincisi, burada bulunan kontağa giderek geliştiriciler tarafından oluşturulmuş olan Google Play Store'un APK evrakını indirmek. 15.3.17 olarak belirlenen son sürümü indirdikten sonra Android işletim sistemli akıllı telefonunuzun 'Ayarlar' kısmına gitmeniz gerekiyor. Google Play Store uygulamasını bulduktan sonra bu uygulamayı 'Durdurmaya Zorla' butonuna dokunarak Google Play Store'u durdurmanız gerekiyor. Bu sürecin akabinde indirdiğiniz APK evrakını akıllı telefonunuza kurarak Google Play Store'u yine başlatın. Bu süreçleri yaptıktan sonra Google Play Store'un bu temasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu