Microsoft Windows 7 Kullanıcılarına Yeni Bilgisayar Öneriyor

14 Ocak 2020 tarihinde son güvenlik yenileştirmesi ile Microsoft, Windows 7'yi bitiriyor. Planlandığı üzere 10 yıl boyunca dayanağını Windows 7 üzerine sürdüren Microsoft, belirtilen mühletin sona gelinmesiyle birlikte Windows 7'ye takviye vermeyi bırakacak. Kullanıcılar Windows 7 kullanmaya devam edecek olsalar bile güvenlik açısından zayıf olacaklar. 

Sona yaklaşan Windows 7 kullanıcıları, son vakitlerde bilgisayarlarını açmalarıyla birlikte yeni bir bildirim bildirisini görmeye başladılar. Microsoft tarafından yapılan bildirimlerde Windows 7 için sona gelindiği belirtiliyordu. Kullanıcıların ne yapmaları gerektiği konusunda ise Microsoft'un tavsiyesi, hala kurdukları bilgisayarlara Windows 10 yüklemek değil, yeni kuşak bilgisayarlara geçilmesi gerektiği.

Microsoft tarafından şu an için Windows 7 Home Premium ve Windows 7 Ultimate için gönderilen bildirim ekranları bir daha hatırlatma seçeneği ile gizlenebiliyor. Ekranda bulunan dayanak sayfasına gidildiğinde ise Windows 7 işletim sisteminin gelecek olan son aktüelleştirmenin akabinde, berbat gayeli yazılımlara ve virüslere karşı olan güvenliğin düşeceği tabir ediliyor.

Başa dön tuşu