Microsoft, Windows 10’un Kazara Şirketiçi Sürümünü Yayınladı

Microsoft, sistemlerini geliştirmek ve yenileştirmek için tecrübeli kullanıcıların takviyesine gereksinim duyuyor. Bu nedenle de farklı gereksinimlerine yanıt veren farklı test kullanıcısı kümelerine sahip. 

Microsoft, 18947 numaralı suramı Xbox geliştiricileri için yayınladı. 32-bitlik bu sistem, olağanda sırf firma içinde kullanılıyordu. Yapılan bir kusur sonucu, bütün test kullanıcıları bu güncellemeyi görebilir ve kullanabilir hale geldi.

En azından yapılan kusur sırf 32 bit kullanıcıları kapsıyor. Bu versiyon, 64 bit versiyona kıyasla daha az tercih ediliyor. Yeniden de Microsoft çapında bir şirketten beklenmeyecek bir yanlışlık olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Bu yeni heyetimde en çok dikkat çeken noktalardan biri, Microsoft’un canlı karelerinden vazgeçilmiş olan başlat menüsü oldu. Bu dizaynın başka Windows kurulumlarına da gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. 

Firma, 2017’de de emsal bir yanılgı yapmış, süratli reaksiyon vererek sorun yaşayan bilgisayarlar için aygıt kurtarma aracı yayınlamıştı. 

Microsoft Windows Insider şefi, firmanın bu yanlışlığın nedenini aradığını belirtti. Firmadan şimdi öbür bir açıklama gelmedi.

Başa dön tuşu