Mavi tik için ödeme yapanları açığa çıkaran uzantı geliştirildi

Twitter’da mevcut mavi tiki bulunan hesapların yanı sıra fiyatlı olarak mavi tik satın alınması da mümkün. Bu kargaşayı ortadan kaldıracak uzantı geliştirildi. İşte ayrıntılar.

Twitter’da doğrulanmış hesaplarla benzeri bir görünüme sahip olmak isteyenlerin 8 dolar ödemesi kâfi. Mavi tikin yanında gri tik ile doğrulanmış hesapları ayırt etmek isteyen Twitter, bu mevzuda ikili davranıyor. Çünkü gri tik uygulamaya eklenerek geri çekiliyor. Bu da mavi hesaplar üzerinden ayırt edici bir özellik muhtaçlığını ortaya çıkarıyor. Bu noktadan hareket eden bir geliştirici ise özel bir uzantıyı kullanıma sundu.

Eight Dollars mavi tikleri ayırt edecek

Eight Dollars ismi verilen uzantı, Twitter’ın standart doğrulama rozetini, bir hesabın “gerçekten doğrulanmış” olup olmadığını yahut “doğrulama için ödeme yapılıp yapılmadığını ” belirten kolay tarayıcı uzantısı. Uzantı olmadan bu datalara ulaşmanız epey sıkıntı olurken uzantı ile Twitter’da daha inançlı bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

Uzantı başlangıçta sırf Chrome takviyesine sahipti. Lakin Yeni Zelandalı dizayncı Walter Lim, Firefox’un yanı sıra Microsoft Edge uyumluluğunu da uzantıya eklendi. Kısa müddet içerisinde uzantının Safari takviyesi alacağı da açıklandı. Eklenti şu anda sadece GitHub’da da mevcut.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu