EA Sports FC 24’teki Sinir Bozucu Hatalar İçin Güncelleme Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde EA Sports FC 24 oyununda sinir bozucu hatalar meydana gelmeye başlamıştı. Oyuncular bu hataları sosyal medyada paylaşarak şikâyetlerini dile getirmişti. Ardından EA Sports hataları kabul etmişti.

EA Sports, oyunun kalitesini ve keyfini düşüren hataların giderilmesi için güncelleme geleceğini açıkladı. İşte haberimizin devamı…

Nasıl Hatalar Vardı?

Eski adıyla FIFA olarak karşımıza çıkan EA Sports FC 24‘te oyuncuların birkaç gün önce fark ettiği ilginç ve sinir bozucu hatalar meydana geldi. Bunlardan bir tanesi topun ele alınabiliyor olması ve rakip kaleye hiçbir müdahele edilemeden varılabiliyor olmasıydı.

Bir diğeri ise “baldır driplingi” olarak isimlendirilen bir hataydı. Bu hata, topun oyuncunun ayağına adeta yapışarak karşı kaleye doğru koşabilmesine sebep oluyordu. Bu da oyunu neredeyse oynanmaz hâle getirmişti.

Oyuncular bu hatayı sosyal medya hesaplarından paylaşarak Electronic Arts’a seslenmişti.

EA Sports, Güncelleme Haberini Duyurdu!

EA, oyuncuları çileden çıkaran bu hatayı gidermek için Ultimate Team’den Trickster+ PlayStyle’ı geçici olarak kaldırdı. Gelecekteki bir güncelleme ile sorunun giderilmesinin ardından yeniden eklemeye çalışacağını duyurdu.

Oyuncular Hafta Sonu Ligi’ni mahveden bu sorunun giderilmesini dört gözle bekliyor.

EA'den Yeni Futbol Oyunu: EA SPORTS FC Tactical Duyuruldu!
OYUN

EA’den Yeni Futbol Oyunu: EA SPORTS FC Tactical Duyuruldu!

EA, EA SPORTS FC markasını EA SPORTS FC Tactical ile genişletiyor. EA SPORTS FC evreninin bu son üyesi, Premier Lig, LALIGA EA SPORTS, Bundesliga, Ligue 1 ve Seria A gibi 10’dan fazla önde gelen ligden 5.

Peki siz FC 24’te aynı hatalarla karşılaştınız mı? Yorumlarınızı aşağıdaki bölümden bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu