‘Mac’ime Dön’, Tüm macOS Sürümlerinden Kaldırılacak

Apple, Mac’ime Dön hizmetini, daha evvel açıklandığı üzere sadece macOS Mojave'dan değil, tıpkı vakitte masaüstü işletim sisteminin evvelki sürümlerinden de kaldırılacağını açıkça belirtti.

Mac’ime Dön, kullanıcının birden fazla Mac ortasında evrak paylaşmaya imkan sağlamanın yanı sıra ekran paylaşımını ve uzak masaüstü erişimini de kolaylaştıran bir iCloud özelliği.

Apple, bu özelliğin tüm macOS sürümlerinden kaldırılacağını onayladı. Şirketten yapılan açıklamaya nazaran 1 Temmuz 2019’dan itibaren, Mac’ime Dön hizmeti artık hiçbir macOS sürümünde kullanılamayacak.

Şirket, eksik fonksiyonel kesimlerin yerine yenilerini getirmek için kimi alternatifler sunuyor. Apple, aygıtlar ortası evrak erişimi için iCloud Drive'ı, ekran paylaşımı için macOS'taki yerleşik paylaşım seçeneğini öneriyor.

Uzak masaüstü konusunda da sorun olacak üzere görünüyor. Buradaki teklif ise Apple Remote Desktop lakin bunun size 80 Dolara mal olacağını söylemekte yarar var. Münasebetiyle kimi beşerler bu özel alternatife sıcak bakmıyor. Olağan ki, Mac için öteki üçüncü taraf uzak masaüstü uygulaması bulunuyor.

Yine de her şeye karşın Mac’ime Dön’ü kullanmayı tercih eden çok sayıda kullanıcı bulunuyor.

Başa dön tuşu