Kafaları Karıştıran Samsung Galaxy S25 İddiası!

2025 yılının ilk haftalarında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S25 serisiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son sızıntılarda tüm modellerin Exynos işlemciden güç alacağı belirtiliyordu. Samsung’un Qualcomm işlemciye veda edecek olması radikal bir karar olarak görülürken, işler yeniden tersine döndü.

Kuo: Exynos 2500 Değil Snapdragon 8 Gen 4 Kullanılacak!

Apple konusundaki analistleri ile tanınan Ming-Chi Kuo, X hesabında yaptığı paylaşımda Galaxy S25 serisine güç vermesi planlanan Exynos 2500 işlemci için işlerin yolunda gitmediğini belirtiyor. Samsung’un düşük 3 nm verimi nedeniyle bu işlemciyi kullanmayacağını ve Qualcomm’u tercih edeceğini dile getiriyor. 

Eğer bu doğru çıkarsa Samsung Galaxy S25 modellerinin tamamında Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4’ü göreceğiz. Tabii Samsung ilk kez tüm modellerinde Qualcomm Snapdragon işlemci kullanmış olmayacak.

Galaxy S25 için Can Sıkan Gelişme!
MOBİL

Galaxy S25 için Can Sıkan Gelişme!

Yeni bir rapor yaklaşan Galaxy S25 modelinin batarya özelliklerini gözler önüne seriyor!

Galaxy S23 serisinin tamamında Qualcomm işlemciler kullanıldı, Exynos’lu bir versiyon bulunmuyordu. Hali hazırda piyasada olan Galaxy S24 serisinde yine Qualcomm işlemciyi gördük fakat bazı bölgelerde Exynos’lu modellerde satılıyor. Tabii Samsung’un önünde yaklaşık 6 aylık bir süre bulunduğunu ve bu nedenle planların değişebileceğini belirtmeliyiz.

Başa dön tuşu