iPhone 16’dan Yeni Sızıntı: Arka Kamera Tasarımı Ortaya Çıktı!

iPhone 16 serisi için ciddi anlamda ilk donanım sızıntısı gerçekleşmiş olabilir. Majin Bu bugün sosyal medya hesabı üzerinden “iPhone 16’nın yeni kamera modülü” olduğunu söylediği bir görüntü paylaştı.

Görsel, diğer kaynaklar tarafından birçok kez söylentisi yapılan bir değişiklik olan dikey kamera düzenini gösteriyor ve geçmiş söylentilerle uyuştuğundan bu sızıntının doğru olduğu düşünülüyor.

iPhone 16 Arka Kamera Tasarımı

Apple, bu yıl iPhone 15 Pro ile birlikte üç kamera lensinin düzenini ana ve ultra geniş kameralar üst üste gelecek şekilde değiştirdi. Bu değişiklik iPhone 15 Pro’nun Vision Pro için uzamsal video kaydetmesini sağlıyor.

Şu anda iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, ana ve ultra geniş kamera lenslerinin çapraz olarak hizalandığı bir kamera düzeni kullanıyor. Bu noktada beklentiler, dikey olarak hizalanmış bir tasarıma geçerek iPhone 16 ve iPhone 16 Plus’ın, tıpkı mevcut iPhone 15 Pro modelleri gibi uzamsal video kaydı yapabilmesinin sağlanacağı yönünde.

Bugün Majin Bu’dan gelen görüntü, Apple’ın iPhone 16’nın kamera tasarımında bu değişikliği planladığını tam anlamıyla doğruluyor. Ayrıca bu düzen iPhone X, iPhone XS ve iPhone 11 ile de benzerlik gösteriyor.

Apple iPhone 16 Serisi Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi
MOBİL

Apple iPhone 16 Serisi Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 15 modelleri tanıtıldıktan sonra iPhone 16 serisinin özellikleri merak edilmeye başlandı. Peki, önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni iPhone modelleri donanım konusunda neler sunacak?
12 Eylül 2023 tarihinde düzenlenen Wonderlust etkinliği sırasında

Peki siz iPhone 16’nın arka kamera düzeni hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu