iOS 17.2.1 Birçok Sorunu Beraberinde Getirdi: İşte Geçici Çözümler!

19 Aralık’ta Apple, “önemli hata düzeltmeleri” olarak adlandırdığı iOS 17.2.1’i yayınladı. İki gün sonra hem Çin hem de Japonya’da Apple’ın güncellemenin “belirli koşullar altında pilin daha hızlı bitmesine neden olabilecek bir sorunu ele aldığını” yazdığı keşfedildi.

Çok geçmeden iOS 17.2.1’in pil tüketen bir hatayı düzeltmekten daha fazlasını yaptığı ortaya çıktı. iOS 17.2.1’e güncellenen bazı iOS destekli telefonların artık telefon sahiplerinin hücresel veriye bağlanamaması nedeniyle iPhone bağlantısını da bozduğu belirtildi.

Apple’ın Destek Topluluğu Tartışmaları web sitesinde, iPhone kullanıcıları iOS 17.2.1’i yükledikten sonra yaşadıkları sorunları yazdılar.

Pil ve Hücresel Veri Sorunları Yaşanıyor

iOS 17.2.1 Birçok Sorunu Beraberinde Getirdi: İşte Geçici Çözümler!

“Hedgehog64” hesap adına sahip bir iPhone kullanıcısı şunları yazdı:

“Dün gece iPhone’umu 17.2.1’e güncelledikten sonra artık ağ sağlayıcıma bağlanamıyorum. Sıfırlamaları denedim ve hâlâ çalışmıyor! Çok sinir bozucu. Yıllardır Apple ve iPhone’a güvenirdim, artık o kadar da emin değilim.”

iPhone kullanıcılarından gelen bazı ironik raporlar, pilin boşalmasını düzeltmek için yayınlanan güncellemenin sorunu düzeltmesi gerekirken pil açısından da durumu daha kötü bir hâle getirdiğini iddia ediyor.

Yaşanan Sorunlar Nasıl Çözülecek?

Apple Destek Topluluğu Tartışmaları web sitesinde iPhone kullanıcıları tarafından belirtilen bazı geçici çözüm önerileri ise şunlar:

  • Ağ Ayarlarını Sıfırlayın: Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla bölümüne gidin.
  • Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın: Bunu yapmadan önce iPhone’unuzu yakın zamanda yedeklediğinizden emin olun. Ardından Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçmek yerine her şeyi silmek dışında yukarıdaki talimatları izleyin.
  • Tüm VPN Profillerini Silin: Ayarlar > Genel > VPN ve Cihaz Yönetimi > VPN ( VPN profillerindeki “i”ye dokunun) > VPN’i Sil’e gidin.
iOS 18 Özellikleri Neler? Ne Zaman Çıkacak? Hangi Telefonlarda Var?
MOBİL

iOS 18 Özellikleri Neler? Ne Zaman Çıkacak? Hangi Telefonlarda Var?

Apple’ın yeni yazılım güncellemesi iOS 18 yolda. Bu güncelleme ile gelecek yenilikler dünyanın dört bir yanındaki Apple kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor.

Peki siz benzer bir hata yaşıyor musunuz? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu