Google, Sürücüleri Bataklığa Sürükledi

Google Haritalar hizmeti, Google’ın 2005 yılından beri hizmet veren bir servisi. Kullanıcılara birebir zamanda navigasyon hizmeti de sunan Haritalar, trafik şartlarını da hesap ederek varmak istediğiniz noktaya en kısa ve en süratli yolu size gösteriyor lakin bu durumda Google Haritalar bazen işini düzgün yapamayabiliyor. 

ABD’nin Colorade eyaletinde 100’den fazla şoför, Google Haritalar’ın kendilerine belirttiği kısa yolu kullandı lakin sonuç hiç bekledikleri üzere olmadı. Şoförler, kendini çamurun ortasında saplanmış bir halde buldular. Denver Milletlerarası Havalimanı’na giden yolda Peña Bulvarı’nda gerçekleşen bir trafik kazası sonrasında Google Haritalar uygulaması, şoförlere alternatif bir rota önererek trafikte daha az takılmalarını sağlayacaktı fakat bataklık, Google’ın hesaplayabildiği bir durum değildi. 

Aslına bakılırsa, Google Haritalar uygulamasının bu durumda pek bir yanlışı olduğu söylenemez çünkü Colorado’da son zamanlardaki artan yağışlar, Google’ın önerdiği rotayı bataklığa çevirmişti ve bunu Google Haritalar uygulamasının tahlil edememiş olması çok olağan bir durum. Yine de, Google Haritalar uygulamasının şoförleri bazen zıt istikametlere, bazen çıkışı olmayan sokaklara soktuğu görülmüştür. Servisi kullanırken gözlerinizi dört açmanızı öneririz. 

Başa dön tuşu