Google, Chrome’un Tasarımını, Microsoft Edge’den Kopyaladı

Microsoft, yıllardır tarayıcı konusunda sorunlar yaşıyordu. Internet Explorer ve Microsoft Edge ile başarılı olamayan şirket, son deva olarak Google Chrome altyapısını kullanarak Edge'i baştan yaratmaya çalıştı. Başarılı da oldu diyebiliriz aslında zira kullanıcılar Chromium tabanlı Edge'den ziyadesiyle şad görünüyorlar. Şimdi test basamağında olsa bile Edge, bilhassa yüksek performansı ile göz doldurdu. Microsoft'a ilham olan Google ise, farklı bir formda Microsoft Edge'den ilham aldı. Google Chrome'un dizaynında değişikliklere giden takım, Microsoft Edge'e çok misal bir dizaynla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Google, Chrome'un ayarlar sayfasını tekrar tasarladı. Ortaya çıkan bu yeni dizaynın Edge'e benzerliği dikkatleri üzerine çekti. Google Chrome'un yeni arayüzü, şimdilik yalnızca Chrome'un son sürümü için kullanıcılara sunuldu.

Google Chrome kullanıyorsanız, bu tasarımı kullanmak için bir mühlet beklemeniz gerekiyor zira Google, yeni tasarımı şimdi tüm kullanıcılara sunmadı. Lakin şayet bu özelliği çabucak test etmek isterseniz buradan Google Chrome'un son sürümünü (76.0.3793.0) indirebilirsiniz.

Başa dön tuşu