FTX yatırımcıları için süreç nasıl ilerliyor?

Geçtiğimiz haftalarda iflasını duyuran FTX’in bu durumunun akabinde yatırımcılar önemli ziyan etti. Peki yatırımcılar için süreç nasıl ilerliyor?

FTX borsasından paralarını alamayan yatırımcıların, varlıklarını geri alması epek bir vakit alacak üzere gözüküyor. Şirketin iflas avukatı Stephen Earel, bahis ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX, iflasını duyurmasının akabinde yatırımcılar mağdur olmaya devam ediyor. Pek çok kurumsal ve kişisel yatırımcı, borsada kalan varlıklarını geri alabilmek için hukuksal süreç başlattı. FTX’in çöküşüyle birlikte pek çok ülke harekete geçip, araştırmalara başlamıştı. Artık ise ABD, tüm süreci anlamak ve incelemek için harekete geçti. Ama, tüm bunlara karşılık FTX’in Kısım 11 iflası ve iflas muhafaza talebi de dikkat çeken bir durum oldu. FTX’in bu formda bir adım atması, yatırımcıların varlıklarını uzun bir müddet daha alamayacağını göstermektedir. 

FTX süreci yıllar alabilir

Geçtiğimiz haftalarda iflas etmesiyle piyasalara önemli bir ziyan veren kripto para borsası FTX hakkında pek çok isim çeşitli değerlendirmelerde bulunuyor. Mevzuyla ilgili son elde edilen bilgilere nazaran, yatırımcılar iflasını duyuran FTX borsasından, yatırımlarını ne vakit geri  alabileceklerini araştırırken, iflas avukatlarının bu sürecin yıllar alabileceği konusunda ikaz yaptı. İflas süreciyle ilgilenen avukat Stephen Earel, fonların nasıl geri verileceğine dair tahlil bulmanın yıllar alabileceğinden kelam etti. Avukat, hudut ötesi iflas meseleleri ve rekabet eden yargı yetkileriyle ortaya çıkan karmaşıklıktan kelam etti. Global manada yaşanan iflas problemleri ve mağduriyetler, hukukî sürecin geniş bir açıdan kıymetlendirilmesine neden oldu.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu