Dünyanın Piramit Olduğunu Gösteren Parodi Belgesel

Gezegenimizle ilgili en çok tartışılan hususlardan bir tanesi de hali. Dünya genelinde “Geoit” olarak isimlendirilen bir biçimi kabul ediyoruz. Tam bir kürenin üst ve alt kısımlarından biraz daha bastırılarak oluşmuş hali olarak tanımlanan bu hal, aslında dünyanın dönüşünü, saatlik ve günlük dönemleri karşılıyor. Lakin tekrar de kimi kesitler, dünyanın farklı biçimlerde olduğunu ileri sürüyorlar.

Bazı kesitler, dünyanın yuvarlak değil, düz bir yapısının olduğunu ileri sürüyorlar. Hatta bu formda düşünen insanların kurmuş olduğu bir dernek bile bile bulunuyor. Kendi niyetlerine nazaran birtakım ispatlarının da olduğunu söyleyen bu kesim, NASA da dahil olmak üzere yetkili kurumların gerçeği bildiğini fakat insanlardan gizlediğini düşünüyor.

Dünyanın düz olduğuna inananların ortasındaki bir kısım ise, Simit Teorisi olarak bilinen bir formun olabileceğini düşünüyor. Bu, daha da hayretler verici lakin bu insanların da kendine nazaran birtakım fikirleri var.

Peki, formuyla ilgili tüm delillerin sunulmasına karşın dünyanın temel halinin daha farklı olduğunu söylesek ne düşünürsünüz? Üstelik bu biçim “Piramit” olsaydı. Az sonra paylaşacağımız parodi belgeseli, tam da bununla ilgili.

80'li yıllarda “VHS” olarak isimlendirilen bir görüntü formatı bulunuyordu. Bu format, kasetlere kaydedilmiş imgelerin, bu kasetleri oynatabilen aygıtlara takılmasıyla izlenmesini sağlıyordu. Önemli manada kaba bir yapısı olan bu aygıtlar, neyse ki uzun vakittir hayatımızda değil. VHS formatıyla mizahı birleştiren bir YouTube kanalı, dünyanın halinin aslında üçgen piramit olduğunu açıklayan bir parodi belgesel yayınladı. Yayınlanan bu belgesel, izleyenlerin keyiflerini yerine getiriyor.

Squirrel Monkey isimli bir YouTube kanalı tarafından hazırlanan bu görüntüde, dünyanın biçiminin piramit olduğu kelamda ispatlarıyla anlatılıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bu parodi görüntüyü çabucak aşağıda bulunan kısımdan izleyebilirsiniz. Âlâ cümbüşler. 

Başa dön tuşu