Dijital Çırak Programı başvuruları başladı

İmza İnternet Teknolojileri, gençlerin yaratıcılıklarını konuşturabilecekleri, çeşitli mesleksel bilgileri kazanabilecekleri çeşitli staj programları ile birçok öğrenciye takviye vermektedir. Dijital Çırak Programı müracaatları başladı.

İmza İnternet Teknolojileri, yıllardır birçok öğrenciye Dijital Pazarlama, SEO alanında takviye vererek, gençlerin kendilerini geliştirmelerine dayanak olmaktadır. Yıllardır dijital pazarlama alanında stajyer yetiştiren ve sonrasında bu stajyerlerden bir kısmını takımına, bir kısmını ise öbür firmalarda çalışmasına aracı olan İmza İnternet Teknolojileri, bu eğlenceli ve yararlı süreci bir eğitim programına dönüştürerek, birçok öğrencinin bilgilenmesine imkan sağlamaktadır.

Dijital Çırak Programı ne hedeflemektedir?

Dijital pazarlama alanında yer almak isteyen şahıslara yol göstermek ve bu süreçte birlikte çalışmak isteyen şahıslara iş teklif etmek, eğitim bittikten sonra ise usta- çırak münasebeti ile eğitim alan öğrencilerle bu sürece devam etmeyi göstermeyi hedeflemektedir.

Program fiyatı nedir?

Program fiyatsızdır. Katılan öğrencilerin haftada en az 1 gün staj yapması beklenmektedir. Bu süreçte sektörel işlerle alakalı öğrendiklerini uygulayacakları bir ortam oluşturulacaktır.

Dijital Çırak programına kaç kişi kabul edilecek?

Gerçekleştirilen görüşmelerden sonra 14 öğrenci kabul edilecek, 6 öğrenci de yedek listeye alınacaktır. 2 hafta devam etmeyen öğrenci yerine yedek listeden öğrenci devam edecektir. Programa 2 hafta devam etmeyen öğrenci hakkını kaybederken, hak yedek listedeki öteki bir öğrenciye geçecektir.

Dijital Çırak Programı’nda hangi eğitimler verilecek?

 • Hasan Yaşar(SEO)
 • Ahmet Beliktay (Sosyal Medya)
 • Ceren Varol (WordPress)
 • Haydar Özkömürcü (Sosyal Medya Reklamcılığı)
 • Azada Seren Özaltun (İletişim Stratejisi ve İçerik Planlaması)
 • Kemal Eroğlu (Grafik Tasarım)
 • Pelin Yaşar (Dijital Fotoğrafçılık)
 • İsmail Emrah Demirayak (İçerik Pazarlaması)
 • Yasin Kaplan (Google Ads)
 • Melih Güney (Pazarlamanın Temelleri)
 • Mustafa Vural (UX Tasarım)

Programa kimler katılabilir?

Dijital Çırak Programı’na tüm kısımlardan 4. sınıf öğrencileri yahut yeni mezunlar, farklı bir kurumda çalışmayanlar programa müracaat yapabilirler.

Dijital Çırak Programı nerede yapılacak?

Eğitimlerin tamamı Konya’da yer alan ofiste verilecek. Eğitmenlerin bir kısmı online bir formda eğitim verecek. Ofisin açık adresi: Melikşah Mahallesi, Zuhal Sokak, No:4/2 Meram/Konya

Dijital Çırak Programı müracaat süreci nasıl ilerleyecek?

Sitede bulunan müracaat formu iştirakçiler tarafından doldurulacak, iştirakçilere İmza İnternet Teknolojileri tarafından bir e- posta gönderilecektir. E- posta gönderilen iştirakçilerin uygun oldukları bir günde yüz yüze görüşme gerçekleştirilecek ve iştirakçilere müracaat durumu ile ilgili bir e-posta gönderilecektir. Müracaat formuna ulaşmak için tıklayınız.

Eğitimler ne vakit gerçekleşecek?

Eğitimler, çoğunluğa uyması açısından cumartesi günleri gerçekleştirilecektir. Eğitimler 7 Ocak 2023 tarihinde başlayacaktır. Dijital Çırak Programı’na son müracaat tarihi ise 23 Aralık 2022’dir. Dijital Çırak Programı 15 hafta, toplamda ise 45 saat sürecektir. SEO eğitimi 15 saat sürecek olup, başka eğitimler ise 3’er saat sürecektir.

Dijital Çırak Programı hakkında başka ayrıntılar

Eğitime süreci boyunca iştirakçilerin yol ve yemek masrafları İmza İnternet Teknolojileri tarafından karşılanacaktır. Bununla birlikte eğitime katılan bireylere birer iştirak dokümanı verilecektir. Birebir vakitte programa katılan öğrencilerden, çalışmak istenilerle şirket bünyesinde bir istihdam sağlanacaktır. Bu hususta kesin bir garanti verilmemekle birlikte, iştirakçilerin iş bulma süreçlerinde aldıkları eğitimler ile bir fırsat sağlayacakları düşünülmektedir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu