Söylenti: Apple, iOS 13’te iPad’lere Fare Desteği Sunacak

Teknoloji dünyasının ve Apple takipçilerinin merakla beklediği WWDC 2019 (Uluslararası Geliştiriciler Konferansı), birçok yenilikle birlikte iOS 13'ün de tanıtımına sahne olacak. Aktifliğe kısa bir mühlet kala ortaya çıkan birtakım söylentiler ise iPad kullanıcılarını heyecanlandırmaya yetti.

Bilindiği üzere iPad Pro ve öteki iPad modelleri günümüzde birçok iş için rahatlıkla kullanılabiliyor. Hâlihazırda klavye dayanağı de bulunan iPad, yeni bir söylentiye nazaran iOS 13 ile birlikte fare dayanağına de kavuşacak.

Konuyla ilgili konuşan MacStories'ten Federico Viticci, iOS 13 ile birlikte iPad Pro'da USB dayanaklı farelerin kullanılabileceğini duyurdu. iPad Pro'nun USB-C girişine sahip olduğunu düşünürsek bu imkânsız değil. Lakin bu sefer de ortaya diğer bir soru işareti çıkıyor: Olur da iOS 13'te fare desteği sunulursa bu özellik yalnızca Pro modeline mi özel olacak?

Bu sorunun karşılığı şimdi verilmiş değil. Doğal ki iOS 13'ün fare takviyesi sunup sunmayacağı da kesin değil. Hususla ilgili gelişmeleri önümüzdeki günlerde sizlere aktarıyor olacağız.

Başa dön tuşu