Bitcoin’de dev yükseliş mi geliyor? 18 bin direnci kırıldı!

Dünyanın başkan kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) yükselişe geçti. Bir haftayı aşkın müddettir yükselişte olan Bitcoin, geçtiğimiz saatler de 18 bin direncini kırarak 18.500 dolar düzeyine ulaştı.

Bugün gerçekleşecek FED açıklamaları öncesi Bitcoin güçlü bir ralli yaptı ve 18.500 dolar düzeyine çıktı. Yazının hazırlandığı dakikalarda BTC, son 24 saatte yüzde 4,02 oranında yükseldi. BTC şu anda 18.134 dolar düzeyinde hareket ediyor. 2023’e yükselişle başlayan BTC, 12 gündür üst istikametli hareket ediyor.

20 bin dolar direnci kırılır mı?

Uzun vakittir aşağı taraflı hareket eden Bitcoin, son 12 gündür yükseliş istikametinde hareket ediyor ve yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. Büyük patlamanın yakın olduğunu düşünen yatırımcılar için 20 bin dolar bandının kırılma umudu doğdu. On-chain bilgilerine bakıldığında yatırımcılar buradaki kar fırsatlarından faydalanabilecekler. Zincir üstü bilgi sağlayıcısı Santiment tarafından mevzuyla ilgili yapılan açıklamalarda şunlar belirtildi;

“BTC için küçük kâr fırsatları yatırımcılar tarafından bedellendiriliyor ve dün geçtiğimiz yılın en büyük 2’nci kâr / ziyan oranı görüldü. En yüksek kâr artışı, bir sonraki ay yüzde 18’lik düşüşle sonuçlanmıştı.”

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu