500 milyon WhatsApp kullanıcısının kişisel bilgileri çalındı

WhatsApp’ta 500 milyon kullanıcı kişisel verisi çalındı. İşte WhatsApp’ta son yaşananlar.

WhatsApp, dünyanın en popüler uygulamalarından birisi. Her gün milyarlarca insan uygulama üzerinden iletişim kuruyor. Ancak popülerlik bazı güvenlik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Yeni rapor, WhatsApp’ın hacklendiğini ve yaklaşık 500 milyon kullanıcı kişisel bilgilerinin çalındığını ortaya çıkardı.

500 milyon WhatsApp kullanıcı verisi satışa çıktı

Cybernews’in son raporuna göre, bir kullanıcı bilgisayar korsanlığı topluluğu forumunda, cep telefonu numaraları da dahil olmak üzere 500 milyondan fazla WhattsApp kullanıcısının verilerini satmak için ilan yayınladı. Listede ayrıca verilerin 84 farklı ülkeden kullanıcılardan oluştuğu ve ABD’den 32 milyon kullanıcı verisinin yer aldığı iddia edildi. Açıklamalara göre listede Mısır, İtalya, Suudi Arabistan, Fransa ve Türkiye gibi farklı ülkelerden kullanıcı verileri bulunuyor.

Veriler için fiyat listesi dahi oluşturulmuş durumda. ABD kullanıcılarının verileri 7000 dolara satılıyor. İngiltere için 2500 dolar, Almanya için 2000 dolarlık bir fiyat belirlenmiş durumda.  WhatsApp’ın çatı şirketi Meta konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı.

Android için WhatsApp indir

iOS için WhatsApp indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu