Yerli Oyun Royal Match, Candy Crush Saga’yı Geçti: Kazancı Ne Kadar?

Yerli geliştirici Dream Games tarafından geliştirilen Royal Match, yıllardır zirvede olan Candy Crush Saga’yı geçerek geçtiğimiz aylarda dünyada en yüksek gelir elde eden mobil oyun ünvanına sahip oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, konuya dair bir açıklamada bulundu.

Royal Match, Dünyada En Yüksek Gelir Elde Eden Oyun Oldu

En iyi eşleştirme oyunları arasında yer alan Royal Match, 82,62 milyon dolar ile geçtiğimiz aylarda dünyada en yüksek gelire sahip oyunu unvanını kazanmayı başardı. Candy Crush Saga ise 76,1 milyon dolar seviyesinde.

Royal Match APK

Royal Match APK

Royal Match APK, hikayesi, karakter animasyonları ve mekan grafikleriyle diğer üçlü eşleştirmeye dayalı mobil bulmaca oyunlarından ayrılıyor.

İndir

2021 yılında 2,75 milyar dolar değerleme ile Türkiye’nin ilk unicornlarından olan Dream Games, bu yıl yıllık gelirini ikiye katladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bir Türk teknoloji girişimi olan Dream Games’in ‘Royal Match’ oyununun geçen aylarda tüm dünyada en yüksek gelir elde eden mobil oyun olmayı başardığını, 2021’de 2,75 milyar dolar değerlemeyle ilk unicornlarımızdan yani Turcorn’larımızdan olan Dream Games’in 200 kişilik ekibiyle, bu yıl yıllık gelirini ikiye katlayarak 2 milyar dolara yükselttiğini, Candy Crush gibi rakiplerini geride bırakmayı başardığını biliyor muydunuz?”

Ücretsiz Epic Games Oyunu Açıklandı: Hemen Kütüphanenize Ekleyin! (25 Aralık)
OYUN

Ücretsiz Epic Games Oyunu Açıklandı: Hemen Kütüphanenize Ekleyin! (25 Aralık)

Epic Games, düzenli olarak ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor. Bugünün ücretsiz Epic Games oyunu da belli oldu.

Royal Match oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Söz konusu yapım ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu