2010’lu yılların popüler not uygulaması Evernote satıldı

2010’lu yıllarda popülerliği ile ön plana çıkan Evernote, bugünlerde eski günlerini oldukça özlüyor.  Çünkü tanınan uygulama satılarak el değiştirdi.

Her geçen gün zayıflayan tanınan not alma uygulaması Evernote, eski gücünü oldukça kaybetmiş gözüküyor. Not alma konusunda değerli adımlar atarak ilerleyen ve 2010 yıllarında tanınan olmayı başaran Evernote, bu muvaffakiyetini devam ettiremedi. Firma uzun vakittir dingin bir halde ilerliyordu ve bu hafta firma el değiştiriyor. 

Android için Evernote indir

iOS için Evernote indir

Evernote el değiştiriyor

Not alma uygulaması olarak piyasaya giren Evernote, çıktığı günden bu yana kendini geliştirmeyi başararak not alma uygulamasından çok fazlası oldu. Hatta kısa bir mühlet evvel değerli seviyede büyüme sağlayan ve toplam değerlemesi 1.2 milyar dolara kadar ulaştırmayı başaran Evernote, 220 milyon üzerinde abone sayısına ulaşmış ve hatta tarihteki en yüksek geliri de elde etmişti. Lakin Evernote tarafından 2016 yılından bu yana işler pek de yolunda gitmiyordu.

Hataları bir türlü ortadan kaldıramayan uygulamalar, beklentileri karşılamayan abonelikler, uzun yıllar sonra gelen ortak çalışma özelliği ve süratle büyüme kat eden rakipler, firmanın zorlanmasına neden oldu. Bunlar yetmezmiş üzere bir de misyonundan ayrılan üst seviye yöneticiler ve fonlama tiplerinde beklentileri karşılamayan finansmanlar işi daha da zora soktu. Mevzuyla ilgili bu hafta yapılan açıklamalara nazaran Evernote platformu İtalya tabanlı Bending Spoons tarafından satın alındı. Bending Spoons daha Spline ve Remini üzere görsel düzenleme uygulamaları ile biliniyor. Satın alım bedeli hakkında bilgi verilmedi fakat Evernote, bir halde kendini geliştirmeye devam ediyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu