100 GB Dosya Yükleme Destekli Dropbox Transfer Beta’da

Bulut teknolojileri son yıllarda düzgünden uyguna kullanılmaya başlandı. İnternet kullanıcıları, evraklarını bir bulut platformuna yükleyerek çarçabuk paylaşabiliyorlar. Bu sistem bilhassa de büyük boyutlu evrakların paylaşılmasında ve saklanmasında büyük rol oynuyor.

Bu haberimizin konusu ise bulut platformlarının önde gelenlerinden Dropbox ile ilgili. Dropbox, yeni hizmeti Dropbox Transfer hizmetinin özel beta sürümünü başlattı. Bu yeni hizmet, özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak üzere görünüyor.

Dropbox Transfer, dosyaları bulut platformuna eklerken kopyalıyor. Bu da belgelerin orjinal hallerinin karşı tarafa gönderilmesini sağlıyor. Bu sayede yeni sistem, mevcut sisteme nazaran avantaj sağlıyor. Zira mevcut sistemde evraklar değiştirilirse, alıcı taraf değiştirilmiş belgeleri görüntüleyebiliyor.

Dropbox Transfer ile tek seferde 100 GB'a kadar data aktarmak mümkün

Dropbox Transfer'in dikkat çeken bir öteki özelliği ise 100 GB boyutlu bir belgeyi tek seferde yükleyebilmesi. Bu da Dropbox Transfer'in, benzerlerine oranla önemli bir belge boyut dayanağı sunması manasına geliyor.

Üstelik şirket, tüm kullanıcıların bu beta programa katılmasına imkan sağlıyor. Şayet Dropbox'ın bu özel betasına dahil olup yeni özellikleri test etmek ya da birinci kere bir bulut platformunu kullanmak isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz. Hizmetin beta sürecinin tamamlanmasının akabinde fiyatlı mi olacağı yoksa fiyatsız olarak tüm kullanıcıların hizmetine mi sunulacağı ise şimdi bilinmiyor.

Başa dön tuşu