YKS 2023 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı: Sonuçlar Nasıl Öğrenilir?

Milyonlarca kişinin merak içerisinde beklediği YKS 2023 tercih sonuçları açıklandı. Peki, 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleşen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? Konuya dair detaylar haberimizde.

YKS 2023 Yerleştirme Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmî web sitesi üzerinden açıklandı. Yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için ÖSYM’nin sonuç sayfasını ziyaret edebilir ya da ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi uygulamasını kullanabilirsiniz.

ÖSYM’nin sitesini ya da ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi uygulamasını açtıktan sonra T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilir ve tercih sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) mobil uygulaması ile işlemler daha hızlı. YKS sınav yerleri ÖSYM AİS uygulamasından öğrenilebiliyor.

İndir

2023 yılında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu