Yerli girişim Avane Cloud Kitchens 3.1 milyon dolar yatırım aldı

Yerli mutfak teşebbüsü olarak dikkat çeken Avane Cloud Kitchens, yatırım çeşidinde 3.1 milyon dolar yatırım aldı. İşte ayrıntılar.

Bulut mutfak teşebbüsü Avane Cloud Kitchens, yatırım almaya devam ediyor. Finberg liderliğinde yatırım çeşidine çıkan şirket, toplamda 3.1 milyon dolar aldı. Yeni yatırım ile birlikte şirketin bedelindeki artış da dikkat çekti. Şirket 1 yıl içerisinde aldığı yatırımlarla değerlemesini 5 kat arttırdı. Yeni yatırım tipinde şirkete yatırım yapan yatırımcılar twozero Ventures, Logo Ventures ve melek yatırımcılar oldu.

Avane Cloud Kitchens muvaffakiyetini kanıtladı

Yatırım sonrasında bahisle ilgili açıklamalarda bulunan Avane’nin kurucusu ve CEO’su Ahmet Orhon, yeni yatırımların şirketin yakaladığı başarıyı kanıtladığını söyledi. şirketin İngiltere’de yaptığı lansmanın değerli bir kilometre taşı olduğunu da kelamlarına ekleyen Orhon, tüm takımına ve yatırımcılara teşekkür ederek “Türkiye’nin en önde gelen fonlarının ve yatırımcılarının, mevcut yatırımcımız Küresel Founders Capital’a katılması, Avane’yi küresel bir unicorn olma seyahatinde daha da kuvvetlendirdi.” dedi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu