Xiaomi, Android TV Güncellemesi İçin Kullanıcılar Arıyor

Daha çok son yıllarda ürettiği telefonlarla ismini duyuran Çinli şirket Xiaomi, üretim yaptığı bir öteki alan olan Android TV kısmıyla ilgili bir açıklama yaptı. Xiaomi India, dün yaptığı bir paylaşımda, Mi TV 4A'nın Android 9 Erken Erişim Programı’na 50 kullanıcının alınacağını duyurdu. Program kapsamında testler, 2018 model Mi TV 4A 32 inç ve Mi TV 4A 43 inç televizyonlar üzerinde yapılacak.

Android TV Marshmallow (Android 6) kullanan televizyonların bu güncelleme için epey geç kaldığı söylense de Xiaomi, bu gecikmenin birkaç farklı sebebinin olduğunu söylüyor. Xiaomi, bu sebeplerden bir adedini ROM güncellemesi sırasında “soft brick” (bir cins güç kesintisi) yaşanması ihtimali olarak açıklarken bir başkasının ise Android Nougat (Android 7) ve üstü sürümlerde yaşanabilecek yonga dayanağı sorunu olduğunu söz ediyor.

Çinli şirket, ayrıyeten Android Oreo güncellemesini geçip direkt olarak Android Pie sürümünün kurulumuna odaklanacaklarını açıkladı. Bu da Android 9 bazlı görseller için bekleneceği ve bu nedenle güncelleme uygun olduğunda gecikme yaşanacağı manasına geliyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin Hindistan'da gerçekleştireceği bu testler sonrasında aygıtların ne vakit güncelleme alacağı hakkında şimdi net bir bilgi yok. Gelen güncelleme açıklamalarını önümüzdeki günlerde daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu