Xiaomi 13 özellikleri ortaya çıktı

Yıl bitmeden piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi 13 özellikleri son derece dikkat çekiyor. İşte ayrıntılar. 

Çin merkezli akıllı aygıt üreticilerinden Xiaomi, yeni akıllı aygıtınızı Aralık ayında tanıtmayı planlıyor. Snapdragon 8 Gen 2 SoC’den güç alacağı bilinen Xiaomi 13, tasarım ayrıntılarıyla iPhone aygıtları akıllara getiriyor. Xiaomi, yeni amiral gemisi nitelikli cep telefonu Xiaomi 13 üzerinde çalışmalara devam ediyor. Yakın vakit içerisinde yapılan bir sızıntı, aygıtların Xiaomi 14 olarak adlandırılacağını gündeme getirmişti. Xiaomi yöneticisi kelam konusu bu mevzu hakkında ortaya çıkan sızıntıların hakikat olmadığını belirtti.

İşte Xiaomi 13 özellikleri (İddialar)

Digital Chat Station, Xiaomi 13’ün birtakım özellikleri hakkında çeşitli bilgiler paylaştı. Gelecek ay piyasaya sürülmesi beklenen aygıtın, Snapdragon 8 Gen 2 SoC’den güç alması bekleniyor. Xiaomi 13’ün art kısmında yeni bir kamera sensörüne sahip olacağını aktaran Digital Chat Station, aktardığı bilgilerde aygıtın yeni bir 50MP Sony IMX8 serisi sensörle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Aygıtın evvelki modeli Xiaomi 12, 67W süratli şarj özelliğine sahipti, Xiaomi 13 ise 120W süratli şarj dayanağıyla sunulması bekleniyor.

6.2 inç AMOLED ekran üzerine kurulan Xiaomi 13, 120Hz ekran yenileme suratı ile başarılı bir performans sergiliyor. Xiaomi 13 5G modelinin ayrıntıları hakkında şimdi bilgi elde edilmedi. Ama aygıtın 12S Ultra’daki Sony IMX989 50MP 1 inç kamera sensörü ile gelmesi beklenen 13 Pro 5G ile bir arada Aralık ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor. Birebir vakitte her iki modelinde Leica kameralar ile donatılması bekleniyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu