Windows Uygulaması İçin Yeni Bir iCloud Oluşturuldu

Apple ve Microsoft, uyumluluk meselelerinden arındırılmış bir iCloud Drive tecrübesi oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Windows’ta kullanılabilir olan yeni bir iCloud uygulaması, bugün Windows 10 kullanıcıları için yayınlandı. Kullanıcılar artık PC ya da akıllı telefonları üzerinden çarçabuk iCloud hesaplarına erişerek fotoğraf, görüntü, e-posta ve evrakları üzere istedikleri bilgilere ulaşabilecek.

Eski iCloud’un ‘başarısız’ Windows versiyonunun akabinde bu sürümün birçok kişiyi memnun edeceği düşünülüyor. Hatta geçen sonbaharda yaşanan iCloud – Windows 10 faciasından sonra bu ortak çalışmanın çok daha düzgün bir tecrübesi sunacağı da söyleniyor.

Geçen yılki iCloud faciasında, PC’lerinde iCloud yüklü kullanıcılar, bilgisayarlarına son Windows 10 güncellemesini yükleyememişti. Apple bir müddet sonra Windows 10 uyumlu bir sürüm yayınlamış olsa bile PC kullanıcıları tekrar de farklı problemlerle karşılaştı.

Tabii ki iki rakip teknoloji devinin oluşturduğu bir teknolojinin ahenginin zeytinyağı ve su karışımı üzere olması ziyadesiyle beklendik bir şey. Bilhassa teknolojik aygıtların artmasıyla birlikte farklı aygıtlar da farklı aile bireyleri tarafından kullanılabiliyor. Bu sebeple tek bir ekosistem içerisinde kalmak ziyadesiyle güç bir hale gelmiş durumda. Hal bu türlü olunca rakip bile olunsa teknoloji şirketlerinin makul alanlarda ortak çalışmaları da bir mecburilik haline geliyor.

Başa dön tuşu