Windows 10 Mayıs Güncelleştirmesi Sorun Nedeniyle Durduruldu

Microsoft, aktüelleştirme problemlerinden bir türlü kurtulamıyor. Artık de Windows 10 kullanıcıları için sunulacak olan mayıs ayı güncelleştirmesinde ortaya çıkan bir sorun Microsoft'un başını ağrıtmışa benziyor.

Microsoft'un mayıs ayında kullanıcılara sunacağı güncelleştime, bilgisayarda bulunan USB bellekler ve SD kart üzere harici hafıza kartlarında bir probleme yol açıyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamalara nazaran, yenileştirme yüklendikten sonra bilgisayarda bulunan şoförlerin isimleri değişiyor. Örnek vermek gerekirse D: şoför olarak isimlendirilen bir USB bellek, E: şoförü üzere görünebiliyor. Bu da kimi kullanıcıların yetersiz hafıza ölçüsüne karşı kullandıkları SD kart ve USB bellek üzere harici kaynaklarda bulunan programların ve işletim sistemlerinin çökmelerine neden oluyor. Güncelleştirmeden sonra gelen farklı şoför atamaları sonucunda Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için sunacağı mayıs ayı yenileştirmesini şimdilik durdurdu. 

Güncelleştirmeleri bilgisayarlarına yüklemek isteyen Windows 10 kullanıcıları, üstteki kusur iletisiyle karşılaştılar. Karşılaşılan bu sorun çok kıymetli üzere görülmese de aslında ziyadesiyle kıymetli. Bilgisayarlarınızda bulunan SSD ve HDD'lerin atanmış isimleriyle USB  bellekler ve SD kartlar üzere harici depolama üniteleriyle çakışması ya da isimlerinin değişmesi durumunda sistemin çökmesi üzere problemlere yol açabilir. Şayet bilgisayarınızda mayıs ayı yenileştirmesi indirilmiş ve yüklemesi bekleniyorsa, bilgisayarınıza takılı olan tüm USB bellek ve SD kart üzere üniteleri çıkararak güncelleme yapmanız gerekiyor.

Başa dön tuşu