UFO olduğu Zannedilen 7 Nesne

UFO'lar tarih boyunca tartışılan objeler olmuştur. Bazıları UFO'ların var olduğunu düşünürken bazıları de bu objelerin varlıklarına kesinlikle inanmıyor. Bu bahisle ilgili olarak farklı söylentiler olsada, herkes tarafından bilinen birtakım şeyler de var. Lakin bugüne kadar UFO olduğu ileri sürülen nesneler ne kadar yanlışsız? Bu haberimizde bugüne kadar UFO olduğu düşünülen lakin işin aslı o denli olmayan kimi objeleri sizlerle paylaşacağız.

Yıldırımlar

Hava şartları kimi vakit sert olabilir. Sağanak yağışlarda daha sık karşılaşılan yıldırımlar, birçok vakit beşerler tarafından farklı yorumlanabiliyor. Hatta bugüne kadar pek çok kez yıldırımlar, UFO sanılarak rapor edilmiştir.

Füze Testleri

Ülkeler birden fazla vakit kendi teknolojilerini test etmek için füze denemeleri yapıyorlar. Yapılan bu testlerin kimileri duyurulsa da kimi vakit kamuoyu ile paylaşılmıyor. Paylaşılmayan füze testleri, insanlar tarafından UFO olarak yorumlanıyor.

Bulutlar

Geçtiğimiz yıllarda Moskova'dan bir manzara, uzun bir mühlet konuşulmuştu. YouTube'a yüklenen bir görüntünün UFO olduğu sav edilmişti lakin bu bilgi de yanlışsız değildi. Bilim insanları, bu imajların altındaki gizemi kısa bir müddet içerisinde açıklığa kavuşturdular ve bu görüntüdeki görüntünün sadece değişik yapılı bir bulut olduğunu ortaya çıkardılar. İşte o görüntü;

Balonlar

Genelde çocukların ellerinde gördüğümüz uçan balonlar da UFO sanılan şeylerden bir tanesi. Farklı formlarda üretilen bu balonların elden kaçması, kimi vakit gökyüzünden görülebiliyor ve bu da insanların başlarını karıştırabiliyor. Şayet bir de gökyüzünde hiç bulut yoksa ve güneş parlıyorsa, başlar daha da karışıyor.

Venüs

Venüs gezegeni de sıklıkla UFO'larla karıştılıyor. Gece vakitlerinde ortaya çıkan gezegen, hem parlaklığı hem de yörünge hareketiyle dikkatleri üzerine çekiyor ve beşerler Venüs'ü, UFO'larla karıştırabiliyorlar.

Uçaklar ve İnsansız Hava Araçları

Gökyüzüne baktığımız rastgele bir vakit uçak görmemiz çok mümkündür. Yolcu uçakları daha bariz olabiliyor lakin kimi vakit savaş uçakları ve insansız hava araçları, güneş ışığının yansıymasıyla birlikte kafa karıştırıcı olabiliyor.

Askeri Deneyler

1950'li yıllarda ülkeler adeta UFO'lara savaş açmışlardı. Pek çok ülke, UFO'ların varlığını ispatlamak için çalışıyor, askeri deneyler yapılıyordu. Hatta 1947 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanan kazayı duymuşsunuzdur. Hala tam olarak ne olduğu anlaşılamayan bu olayın tesirleri devam ediyor. Hem o devir hem de sonrasında yapılan askeri deneyler, insanların bilinçatına yerleşen UFO'larla karıştırılmasına neden oldu.

Başa dön tuşu