Lenovo, Yeni Kulaklığı TC550’yi Tanıttı

Bilgisayarlardan çantalara kadar birçok farklı kategoriden eserler piyasaya süren Çin merkezli teknoloji devi Lenovo, artık de yepisyeni bir eseri ile karşımıza çıktı. TC550 olarak isimlendirilen bu aygıt, şirketin en yeni kablosuz kulaklığı.

Lenovo’nun bugün tanıttığı aygıt, bütçe dostu olmasının yanı sıra fiyatına nazaran hayli güzel özelliklerle birlikte geliyor. Bu da tasarım olarak da hoş olduğu görülebilen TC550’nin, hayli argümanlı bir biçimde piyasaya girebileceğini gösteriyor. Gelin kulaklığın özelliklerine ve fiyatına göz atalım.

Lenovo TC550 özellikleri

Lenovo TC550, şık dizaynının yanı sıra 10mm şoför ünitesi ve 304 paslanmaz çelik gövdeyi bünyeye sahip. Kulaklığın en çok dikkat çeken özelliği ise etkin gürültü tedbire özelliği. Lenovo’ya nazaran 25 desibel ANC faal gürültü azaltmayı destekliyor ve kullanıcılara çok daha rahat bir tecrübe yaşatmayı amaçlıyor. Ayrıyeten aygıtın, çift gürültü önleyici mikrofonla da geldiği belirtiliyor.

5 farklı uç ile birlikte gelecek olan aygıt, bu formda farklı kulak yapılarına sahip kullanıcılara kolaylık sağlayacak. Gerçek boyutu seçmek de uzun vadeli kullanımdan sonra kulaklığın düşmesini engelleyecek.

Bluetooth 5.3’le gelen Lenovo TC550’nin her iki kulaklık için başka kontakları da desteklediği, oyun üzere kullanımlarda da gecikmenin azaltıldığı da şirket tarafından söyleniyor. USB Type-C ilişki noktasına sahip kutu ise 450 mAh pile ek olarak kablosuz şarj ve 2,5W şarj gücünü destekliyor. Her kulaklığın pil ömrünün 6 saat olduğu, şarj kutusuyla birlikte ise bu müddetin 30 saate kadar çıkabildiği gelen bilgiler ortasında. IPX4 su geçirmezlik, dokunmatik çalışma da dikkat çeken öteki özelliklerden.

Lenovo TC550 fiyatı

Yalnızca gri renkte çıkış yapan Lenovo TC550, Çin’de 36 dolardan (673 TL) satışa sunuldu. Öbür pazarlara gelip gelmeyeceği konusunda ise şimdi bir bilgi yok.

Başa dön tuşu