Twitter’da ücretli mavi tik dönemi başladı

Twitter’da uzun vakitten beri tartışılan fiyatlı mavi tik devri resmen başladı. İşte özellik ile ilgili birinci ayrıntılar.

ABD’de yapılan seçimler nedeniyle ertelenen fiyatlı mavi tik devri başladı. CEO Elon Musk tarafından Twitter’ın satın alınmasının çabucak akabinde üzerinde en çok durulan bahislerden olan mavi tik için böylelikle yeni bir adım atılmış oldu.

Ücretli mavi tik kaç para?

Şu anda fiyatlı mavi tik için fiyat 8 dolar. 8 dolarlık ödeme yapan kullanıcılar, 1 ay boyunca profillerinde mavi tik sergileyebiliyor. Üstelik mavi tik için Twitter Blue aboneliği alan kullanıcılar, abonelik kapsamında farklı özellikleri de kullanabiliyor. Lakin yeni özellik, herkesin mavi tik alabilecek olması nedeniyle farklı güvenlik meseleleri beraberinde getirebilir. Bu nedenle kullanıcıların Twitter kullanımlarında bu duruma dikkat etmesi öneriliyor.

Ücretli mavi tik alan kullanıcılar için Twitter Blue kapsamında sunulan öbür özellikler ise şöyle;

  • Daha az reklam
  • Daha uzun görüntü yayınlama
  • Yeni özelliklere erken erişim

Elon Musk “Lütfen Twitter’ın önümüzdeki aylarda birçok aptalca şey yapacağını unutmayın. İşe yarayanı koruyacağız ve işe yaramayan şeyleri değiştireceğiz” bildirisiyle başları karıştırırken Twitter’ın önümüzdeki günlerde hayli hareketli geçeceğini söylemek mümkün.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu