Twitter’da gri tik yeniden devreye alındı

Mavi tikin fiyatlı olmasının akabinde devreye alınan ve geri çekilen gri tik yine Twitter’da etkin hale getirildi. İşte ayrıntılar.

Twitter’da tikler ve renkler üzerindeki karışıklık devam ediyor. Doğrulanmış hesapların belirli olması ismine kullanılan mavi tik, yapılan son düzenlemelerin akabinde satın alınabilir hale geldi. Bu nedenle de doğrulanmış hesapların farkı kalmadığı üzere bu durum güvenlik için çeşitli handikapları ortaya çıkardı. Kargaşayı çözmek isteyen mühendisler ise gri tik olarak yeni bir rozet sistemini geliştirdi. Geçtiğimiz günlerde Twitter’a eklenen lakin devreden çıkarılan Twitter gri tik, artık tekrar platformda yer almaya başladı.

Twitter gri tik ne tabir ediyor?

Twitter gri tik

Twitter gri tik, mavi tikin dışında doğrulanmış hesapların ayırt edilmesini sağlıyor. Mavi tikin anlamsız hale gelmesine de neden olabilecek gri tik, şu anda hesaplara tanımlan              maya başlandı. Lakin tüm doğrulanan hesaplarda gri tik şu anda gözükmüyor. Bu nedenle de güncellemenin devam ettiği düşünülüyor. “Pek çok kişi, mavi tik işaretli Twitter Blue aboneleri ile resmi olarak doğrulanmış hesapları nasıl ayırt edebileceğinizi sordu, bu nedenle, uygulamaya başladığımızda seçili hesaplar için “Resmi” etiketini tanıtıyoruz.” denilerek duyurulan gri tik süreçlerinde bundan sonraki süreçte de hareketli bir devir yaşanabilir.

Twitter gri tik kimlere verilecek?

Önceden mavi tik ile doğrulanmış tüm hesaplara gri tik verilmeyecek. Bunun dışında gri tik verilecek hesaplar şöyle;

  • Devlet hesapları
  • Ticari şirketler
  • İş ortakları
  • Büyük medya kuruluşları
  • Yayıncılar
  • Bazı tanınmış kişiler

Twitter gri tik ise şöyle görünüyor;

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu