Twitter, satılmayacak yeni rozet kullanacak

Twitter’da mavi tikin fiyat ile herkese satılmasının planlamasının akabinde Twitter’da benzeri yeni bir sistemin getirilmesi gündemde. İşte ayrıntılar.

44 milyar dolara Twitter’ı satın alan Elon Musk platformdan gelir elde etmek için farklı planlar üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda aylık 8 dolar karşılığında isteyen herkesin mavi tik almasını isteyen ünlü iş adamı, bu durumun yaratacağı aksilikleri ortadan kaldırmak ismine farklı bir doğrulama sistemini getirmeyi hedefliyor. Yeni sistem, mavi tik üzere para ile satılmayacak ve mavi tikin misal bir fonksiyonu yerine getirecek.

Twitter’a yeni doğrulama rozeti

İki farklı rozetin yer alacak olması kullanıcılar için baş karışıklığını arttırabilir. Yeni rozet doğrulaması yapılan devlet hesapları, şirketler, medya kuruluşları ve tanınmış şahıslar için tanımlanacak.  “Birçok kişi, Blue üzerinden Mavi onay rozeti almış aboneler ile resmi olarak doğrulanmış hesapları nasıl ayırt edeceklerini soruyor. Bu ayrımı yaratmak ismine yeni geliştirdiğimiz “Resmi” rozetini tanıtıyoruz. Evvelce doğrulanmış tüm hesaplar “Resmi” etiketini almayacak ve bu etiket satın alınamayacak. Bu etiketi alacak hesaplar ortasında devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve kimi tanınmış bireyler yer alacak. Yeni Twitter Blue ise kimlik doğrulaması içermeyecek, mavi bir onay rozeti ve muhakkak özelliklere erişim sunan isteğe bağlı fiyatlı bir abonelik olacak. Hesap çeşitleri ortasında ayrım yapmanın yollarını denemeye devam edeceğiz.” denilerek duyurulan yeni gelişme, şimdiden başları karıştırdığı üzere mavi tikin neden fiyatlı yapılmak istendiğinin de sorgulanmasına neden oldu.

Android için Twitter indir

iOS için Twitter indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu