Twitch birden fazla yeni özellik geleceğini duyurdu

Twitch platformu reklam konusunda değişikliklere gidileceğine ve bu değişikliklerin yayıncılar için yeni para kazanma yolları olarak nitelendirilebileceğini duyurdu. Getirilecek bu özellikler ile nasıl adımlar atılabilir, bununla ilgili de bir yol haritası paylaştı.

Şirket yöneticilerinden olan Tom Verilli ve Mike Minton paylaştıkları açık mektupta bu özelliklerden bahsetti. Platforma gelecek özellikler yılın birinci yarısı ile birlikte çıkış yapmış olacak. Açıklamalar içinde bu yıl ana odağın hem topluluk hem de Twitch platformu yararlarının büyümesi olarak hedeflediklerini de belirttiler.

Yapılması planlanan büyük değişiklerden kimileri ortasında “reklam teşvik programı” olacağı duyuruldu. Program, yayıncılara muteber, tertipli halde aylık reklam geliri imkanı tanıyor. Bu yaklaşımdaki temel maksat; ayarlanış reklam ve otomasyonla reklam sürecindeki yükü hafif hâle getirmektir. Birçok yayıncının mevcut sistemin çok fazla karmaşık olması ve kullanım açısından zahmet çekilmesi nedeniyle sık sık şikayetlerini lisana getirmeleri, yeni değişikliklerin gelmesinde tesirli oldu. Açık mektuba nazaran bu yıl güncellemelerle bilrlikte; yayıncılara reklam ayarlama konusunda esneklik sağlanacak. Reklam sayısını ayarlama özelliği haricinde daha fazla görünürlülük ve denetim imkânı da güncellemeler ortasında yerini alıyor.

Twitch’e hangi özellikler geliyor?

Yayın öncesi reklam olarak da değişikliklere gidileceği planlanıyor. Yayın öncesi yahut sonrasına nazaran reklam ayarlamaları yapılabilecek. Reklamların birçoklarına fotoğraf içinde fotoğraf üzere özelliklerin de güncelleneceği birebir vakitte yaklaşan reklamları haber veren belirteçlerin bulunacağı da planlar ortasında görülüyor.

Sound Bites ismiyle yeni bir ses aracı da eklemeler ortasında. İzleyenlerin yayıncılarla bağlantıya hâlinde olmaları ve yayıncıları desteklemek için para ödemelerini sağlayacak.

Bu özellikler haricinde birtakım sponsorluk özellikleri de test edilecek. Özelliklerle birlikte yayıncılar markaları yayınlara, sohbetin üstüne yahut kanal içinde farklı bir yere yerleştirme imkânı yakalamış olacak. Bu yaklaşımla birlikte sponsorluk tecrübesi incelenmiş olacak.

Son olarak da kanalların öbür platformlarda da duyurulması için yapılacak yollar arayışı mevcut. Kullanıcılar başka uygulamalardaki üzere short formatlı içeriklerini dışa aktarabilme sağlanmış olacak. Yayıncıların en fazla 20 görüntüyü kanal içine sabitleyebileceği de Twitch özellikleri ortasında yer alıyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu