Thread In Motion’a 500 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı

Giyilebilir teknolojilere odaklanarak farklı dallara dokunan Thread In Motion, 500 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı. Şirkete yatırım Esor Investments ve TTGV1 Fonu’ndan geldi.

Türkiye’de dikkat çeken teşebbüslerden birisi olan Thread In Motion, 2017 yılında Kadir Demircioğlu ve Rahim Öner tarafından kurulmuştu. Giyilebilir teknolojilere odaklanan teşebbüs, bu eserleri ile perakendeden otomotive kadar geniş bir bölüm yelpazesine hizmet veriyor. Türkiye’nin dışında dünya genelinde de dikkat çeken teşebbüs, yakaladığı muvaffakiyet sonrasında yatırım aldı.

Thread In Motion’a değerli yatırım

Thread In Motion tarafından yapılan açıklamalara nazaran yerli teşebbüs Esor Investments ve TTGV1 Fund’tan 500 milyon TL değerleme ile yatırım aldı. Yeni yatırımın akabinde yatırım ve gelecek planlamaları kıymetlendiren Thread In Motion’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Kadir Demircioğlu; “Altı farklı dalda 25 global ortağımızla küresel alanda 220’den fazla şirket için tasarlanmış giyilebilir teknolojiler geliştiriyoruz. Bu alanda Türkiye’nin dünyadaki tek temsilcisi olmamız, bulunduğumuz pozisyonun ve yaptığımız işin değerini gösteriyor. Yürüttüğümüz çalışmalarla başarımızı katlamaya devam ediyoruz” dedi. Açıklamalara nazaran 8 farklı ülkeye ihracat yapan teşebbüs, yeni yatırım ile pazarlardaki aktifliğini arttırarak küresel marka olma yolunda çalışmalar gerçekleştirecek.

“2020 yılından beri takip ediyoruz”

Thread In Motion için yapılan yatırımı pahalandıran Teknoloji Yatırım A.Ş. Yatırım Yöneticisi Elif İnalkoç Gedikli ise teşebbüsün 2020 yılından beri takip edildiğini belirterek “Endüstriyel giyilebilir eserleri sayesinde; operasyonel izlenebilirlik, üretimde verimlilik, süreç optimizasyonu tahlilleriyle dijital dönüşüm süreçlerinde farklı noktalara konumlandıklarını ve şirketlerin kıymetli sorunlarını çözebildiklerini gözlemledik. Grubun teknik yeterlilikleri, geliştirecekleri yeni eserlerde fark yaratmalarına ve rakipleri karşısında farklılaşmalarına yardımcı olacak. Türkiye’de ve öncelikli gaye ülkelerde muvaffakiyet ile devam eden partnerlik yapısını, bu yatırımla birlikte globalde süratli büyüteceklerine inancımız tam. Geleceğin küresel markalarından birine TTGV1 Fonu’nun 5. yatırımını yapmış olmaktan ötürü heyecan duyuyoruz.” dedi.

Yatırım yapan bir öteki şirket Esor Investments için ise açıklama kurucu ortak Şevki Kuyulu’dan geldi. Kuyulu açıklamasında “Thread In Motion, operasyonel verimliliği artırmak için endüstriyel giyilebilir teknolojiler ve bunlarla entegre yazılımlar geliştiriyor. Altı farklı kesimde hem Türkiye’de hem de dünyada değerli şirketlerin tedarikçisi olarak operasyonel verimliliği artırmak için tasarlanmış giyilebilir akıllı teknolojiler geliştiriyorlar. Dünya genelinde 25 global iş ortağı ve 220’den fazla müşterisi olan Thread In Motion, bu nedenle bizim ilgimizi çekti. Thread In Motion’ın bilhassa yurt dışında çok başarılı olacağını düşünerek yatırım yapma kararı aldık. Bir ay üzere kısa bir vakitte ikinci yatırımımızı yaptık. Hem Thread In Motion’a hem de makine öğrenmesi, giyilebilir teknolojiler ve e-ticaret alanında girişimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu