Apple WWDC 2023 Gerçekleştirildi: İşte Tanıtılan Ürünler

Bu yılın en çok beklenen etkinliklerinden biri olan WWDC 2023 etkinliği gerçekleştirildi. Mac Studio ve Mac Pro’nun da yer aldığı yeni donanımların tanıtıldığı etkinlikte öne çıkanları sizin için derledik.

Apple WWDC 2023 Gerçekleştirildi: İşte Tanıtılan Ürünler

15 İnç Apple MacBook Air 

Geçtiğimiz haftalarda sızdırılan 15 inç Apple MacBook Air tanıtıldı. Dünyanın en çok satan dizüstü bilgisayarlarından olan Air ailesinin yeni ferdi 15 inç MacBook Air, ekranın büyümesine rağmen hem performansı hem de boyutunun büyümesine rağmen hala hafif olmasıyla dikkat çekiyor.

M2 yonga setiyle gelen 15 inç Apple MacBook Air, firma tarafından kendi kategorisinde şimdiye kadarki en iyi dizüstü bilgisayarı olarak tanıtıldı. Fiyatı ise 700 dolar olacak.

Apple WWDC 2023 Gerçekleştirildi: İşte Tanıtılan Ürünler

M2 Ultra Mac Studio ve Mac Pro

Profesyonellerin en iyi tercihlerinden biri olan Mac Studio, yeni M2 Ultra yonga setiyle birlikte daha yüksek bir seviyeye ulaşacak. İki tane M2 Max yonga setinin birleşmesinden oluşan M2 Ultra, hem Neural Engine hem de bellek kapasitesi konusunda kullanıcılara çok daha fazla alan sağlayacak.

 Apple, M2 Ultra yonga setli Mac Studio’yu bir kişisel bir bilgisayarın ulaşabileceği en yüksek performans düzeyi olarak tanıtıldı. Bunun yanında M2 Ultra işlemcili Mac Pro ve M2 Max işlemcili Mac Studio da Apple WWDC 2023’te tanıtılan ürünler arasında. Yeni Mac Pro ve Mac Studio, önümüzdeki hafta satışa çıkacak. Mac Studio fiyatı 1999 dolar olarak belirlenirken Mac Pro ise 6999 dolardan satışa sunulacak.

iOS 17 Güncellemesi

iOS 17 ile birlikte özelleştirme ve erişilebilirlik noktasında önemli güncellemeler, kullanıcıları bekliyor. iOS 17’nin en büyük tasarımsal değişikliklerinden birş rehbere özel poster tasarımı olacak. Buna göre rehberinizde istediğiniz kişilere avatar veya fotoğraf atayarak sizi aradıklarında bu posterleri görebileceksiniz.

Öte yandan ardık canlı aktarım özelliği sayesinde aramaları açamadığınız takdirde sesli mesajlar canlı olarak yazıya dönüştürülecek. Böylece telefonu açmadan dahi sesli mesajları görmek mümkün olacak.

Ayrıca iMessage’a getirilen yeni özellikler arasında giriş-çıkış bildirimi, konum takibi ve mesaj uygulamaları arayüz geliştirmeleri yer alıyor. Çıkartmalara gelen geliştirmeler sayesinde artık bir çıkartma oluşturmak veya paylaşmak çok daha kolay hale gelecek.

iPhone’ların sevilen özelliklerinde olan AirDrop da geliştirmeler alacak. Artık iPhone’lar arasında NameDrop sayesinde bilgi paylaşımı yalnızca cihazları birbirine yaklaştırarak gerçekleştirilebilecek. Öte yandan fotoğraf ve belge paylaşımında telefonların birbirine yaklaştırılması onayın kolayca alınmasını sağlayacak.

Makine öğrenmesi ile geliştirilen otomatik düzeltme ise klavye kullanımında kullanıcılara şimdiye kadar olanından çok daha tutarlı öneriler sağlayacak.

iOS 17 ile birlikte yeni bir uygulama da sisteme eklenecek. Journal adıyla tanıtılan uygulama, makine öğrenmesi kullanarak günlük geliştirmelerinizi takip ederek sizin için bir günlük görevi görecek. Fotoğraflar, konum ve aramaların takip edileceği sistemle birlikte kullanıcılar gündelik yaşamlarını çok daha kolay bir şekilde kaydedilebilecek.

Apple'ın Karma Gerçeklik Başlığıyla İlgili İddialar Artıyor
TEKNOLOJİ

Apple’ın Karma Gerçeklik Başlığıyla İlgili İddialar Artıyor

Apple’ın karma gerçeklik başlığı hakkındaki söylentiler son aylarda artmaya devam ediyor ancak şirketin bu cihazı ne zaman duyurulacağına dair planları belirsizliğini koruyor.

Başa dön tuşu