Tesla’nın Kedi Yatağının Tasarımı Çalıntı mı?

Tesla, geçtiğimiz günlerde Cybertruck adındaki elektrikli aracının tasarımından ilham alarak kedi yatağı ürettiğini açıklamıştı. Şimdi ise Çin’de satışına başlanan ürünün tasarımının çalıntı olduğu iddiası gündeme geldi.

Tesla’nın tasarımı Tayvanlı Hulumao’nun kedi yatağının tasarımıyla neredeyse birebir aynı. 2017’den beri Hulumao’nun kedi yatağı ürettiği ve tasarım ödülü aldığı ortaya çıktı.

Şirket, bu benzerliği gözler önüne seren imalı bir paylaşımda bulundu.

Tek Fark Marka İsmi!

Elon Musk’ın satıştaki kedi yatağını alaylı bir biçimde eleştiren Hulumo, Instagram hesabından bir gönderi paylaştı. Gönderideki fotoğrafa bakılırsa, iki yatak arasındaki tek fark marka isimleri.

Huluma, gönderisinde Elon Musk’a hitap ederek şu ifadeleri kullandı: 

“Sayın Elon Musk, birbirimizi tanımasak da üzerinde Tesla logosu bulunan ürünümüzü tanıttığınız ve Çin’de sattığınız için çok teşekkür ederiz. Bu arada, bu modeli Çin’de Tesla şirketi için üretmediğimizden veya tasarımını size lisanslamadığımızdan eminiz. Bu konuda yanlış anlaşılan bir şeyler olmalı.”

Tesla Kedi Yatağının Özellikleri Neler?

15 kiloya kadar olan kedileri taşıyabilen yatak, çok katmanlı nem geçirmez özelliği ile oluklu bir yapıya sahip. Yalnızca Çin’de satışa sunulan ürün, 89 Çin yuanına yani yaklaşık 13 dolara satılıyor.

Kedi yatağı 56 x 41 x 25 cm ölçülerinde üretildi. Ürünün, Cybertruck’ın köşeli tasarımını anımsatacak şekilde tasarlandığı belirtildi. Demonte olarak satılan kedi yatağını kullanıcılar kendileri kuruyor. Ürünün monte edildikten sonra iadesi yapılamıyor.

Tesla Otomobil Türkiye'de Satılsaydı Ne Kadar Olurdu?
Otomobil

Tesla Otomobil Türkiye’de Satılsaydı Ne Kadar Olurdu?

Tesla otomobil Türkiye’de satılsaydı ne kadar olurdu? Tesla Türkiye fiyatları özellikle Tesla otomobillerin Türkiye’ye geleceğine yönelik ifadelerin ardından merak edilmeye başlandı.

Hatırlarsanız Tesla, daha önce araba dışında birçok değişik ürün üretmişti. Örneğin; bira şişesi, alev silahı, Burnt Hair adındaki parfümü ve düdük gibi üretimleriyle gündeme gelmişti.

Tesla, kedi yatağını her ne kadar Cybertruck’tan esinlenerek tasarladığını öne sürse de Hulumao bu konunun üstüne gidecek gibi duruyor. Bakalım yakında Elon Musk’tan bir açıklama gelecek mi?

Sizce de Elon Musk’ın kedi yatağının tasarımı çalıntı olabilir mi? Yorumlarda buluşalım.

Başa dön tuşu