Tesla Duyurdu: 2024’te Tesla Superchargers Geliyor

Ford, Tesla’nın Kuzey Amerika Şarj Standardı’na geçen tek elektrikli otomobil üreticisi değil General Motors da değişikliği yaptığını söylüyor.Mary Barra, perşembe günü Tesla CEO’su Elon Musk ile Twitter Spaces sohbeti sırasında hareketi duyurdu ve elektrikli araçlarının 2025’te tüm GM EV’lerde NACS açık kaynak konnektör standardını yapacağını belirtti.

Tesla Şarj İstasyonları İçin Adım Atıyor 

İşbirliğinin bir parçası olarak, tüm GM EV’ler 2024’te 12.000 Tesla Supercharger’a erişebilecek. Mevcut GM EV’lerin sürücüleri, Tesla’nın şarj cihazlarını kullanmak için araçlarını yükseltmek zorunda kalmayacak, ancak araçlarını uyumlu hale getirmek için bir adaptör kullanmaları gerekecek.

Aynı şekilde GM, gelecekteki NACS özellikli EV’lerin mevcut CSS özellikli hızlı şarj istasyonları ağını şarj etmesine izin verecek bir adaptör geliştireceğini söylüyor.

Bu geriye dönük uyumlu şarj cihazı önemli olabilir. Tesla’nın şarj sistemini Tesla olmayan araçlara açma isteği, başlangıçta ABD’de EV şarj cihazı kullanılabilirliğini genişletmek için 7,5 milyar dolarlık bir yönetim girişimiyle birlikte duyurulmuştu.

GM’nin ortaklıkla ilgili yaptığı açıklamada Barra, “Bu işbirliği, stratejimizin önemli bir parçası ve müşterilerimiz için hızlı şarj cihazlarına erişimi hızla genişletmede önemli bir sonraki adım.Tamamen elektrikli bir gelecek vizyonumuz, kategoriler ve fiyat noktalarında milyonlarca birinci sınıf EV üretirken aynı zamanda kitlesel EV’lerin benimsenmesini hızlandıracak bir ekosistem yaratmak anlamına geliyor.” dedi.

Tesla Model Y Türkiye Fiyatına Bir Zam Daha Geldi!
Otomobil

Tesla Model Y Türkiye Fiyatına Bir Zam Daha Geldi!

Tesla, Nisan ayında Türkiye pazarına girdi ve Model Y’nin ön siparişlerini almaya başladı ancak şirket bugün itibarıyla Türkiye’de arka arkaya üçüncü kez fiyat artışına gitti.

Tesla'nın Cybertruck'ına Ne Oldu? Üretimler Başlayacak mı?
Otomobil

Tesla’nın Cybertruck’ına Ne Oldu? Üretimler Başlayacak mı?

Tesla, Cybertruck’ı ilk olarak 21 Kasım 2019 tarihinde duyurmuştu. Duyuru büyük ilgi uyandırdı ve aracın benzersiz tasarımı ve özellikleri hakkında tartışmalara yol açtı.

Başa dön tuşu