Spotify’ın Güncel Abone Sayısı Açıklandı: Zarar Etmeye Devam Ediyor!

Spotify‘ın son kazanç raporu, abonelerde önemli bir büyüme olduğunu ancak kullanıcı başına ortalama gelirde düşüş olduğunu ortaya koyuyor.

Spotify

Spotify

Spotify ile hem ücretli hem de ücretsiz müzik dinleyin. Hemen Spotify Windows indir bağlantısına tıklayın ve indirin!

İndir

Spotify, 220 Milyon Premium Aboneye Sahip

30 Haziran itibariyle şirketin 220 milyon Premium abonesi ve 551 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor ve bu rakamlar geçen yıla kıyasla sırasıyla %27 ve %17’lik bir artışa işaret ediyor. Dinleyici sayısındaki artışa rağmen, kullanıcı başına ortalama gelir bir önceki yıla göre %6’lık bir düşüşle 4,27 €’ya (4,72 $) geriledi.

Düşen gelirleri dengelemek amacıyla Spotify, Apple Müzik, Amazon Müzik, Tidal ve YouTube Müzik gibi rakiplerinin benzer hamlelerini takiben ABD ve diğer pazarlarda fiyat artışlarını duyurdu. Bu fiyat artışlarının etkisi önümüzdeki çeyrekte görülecek.

Spotify, verimliliği artırmak için Ocak ayında küresel iş gücünün %6’sını işten çıkarmak ve Nisan ayında Spotify Live ve Heardle gibi belirli hizmetleri ortadan kaldırmak da dâhil olmak üzere 2023 yılında çeşitli kesintiler yaptı.

Spotify'ın Güncel Abone Sayısı Açıklandı: Zarar Etmeye Devam Ediyor!

Spotify Son Çeyrekte 302 Milyon Euro Zarar Etti

Bu çeyrekte 302 milyon € (333 milyon $) net zarar etmesine rağmen Spotify, çeyreklik kârlar yerine büyümeye odaklanmaya devam ederken zararları azaltmak için çalışıyor.

Spotify Abonelik Fiyatları Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar!
İNTERNET

Spotify Abonelik Fiyatları Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar!

Spotify gerek ülkemizde gerek globalde aylık abonelik fiyatını artırmaya mümkün olduğunca uzun süre direndi ancak önce dün ortaya çıkan global fiyat artış haberinin ardından bugün ülkemizde abonelik fiyatlarını zamladı.

Birçok rakibi kullanıcı sayılarını düzenli olarak açıklamazken, Spotify dünyanın en popüler ses akış hizmeti olduğunu iddia etmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu