SpaceX, Starlink Misyonu’nu Erteledi

Starlink Misyonu birçok kişinin yakından takip ettiği ve tahminen geleceğimizin internet teknolojisi olabilecek bir misyon. Misyonun temelinde, binlerce internet uydusunun dünya yörüngesinde insanlara kablosuz internet sağlaması yatıyor.


60 Adet Starlink Uydusu

Starlink Misyonu’nda birinci olarak 60 uydu yörüngeye oturtulacak. Geçtiğimiz Çarşamba günü fırlatılacak olan Falcon 9 roketi, hava kaidelerinin ülkü olmaması sebebiyle (rüzgar beklenenin altındaydı) ertelendi. Bugün gerçekleşecek olan Starlink Misyonu, SpaceX yetkililerinin yaptığı açıklamada, Uydu yazılımını güncellemek ve son misyon denetimlerini sağlamak için ertelendi.

SpaceX’in yaptığı açıklama:

“Uyduların yazılım güncellemesi ve her şeyin yolunda olduğunu denetim etmek için bekliyoruz. Misyon başarısı için, yerde yapabildiğimiz her şeyi yapmak istiyoruz. Bir sonraki fırlatma talihimiz 1 hafta içerisinde olacak.”

Yerden yüzlerce kilometre yüksekte, binlerce uydu denetim edilecek bir misyon elbette yanlışsız olmalı. Umarız 1 hafta içerisinde gerçekleşeceği planlanan misyon, bu hafta muvaffakiyetle gerçekleşir ve hoş bir canlı yayın izleriz. Starlink Misyonu hakkında sizin fikirleriniz neler?

Başa dön tuşu