Sony’den Şaşırtan Açıklama: “Satın Alım Gerçekleşirse PS6 Bilgilerini Activision Blizzard ile Paylaşmayız!”

Jim Ryan‘ın yaptığı bir açıklamaya göre Activision Blizzard, Microsoft tarafından satın alınırsa PlayStation 6 özelliklerine ilişkin bilgiler Activision Blizzard ile paylaşılmayacak.

CharlieIntel tarafından bildirildiği üzere Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan verdiği bir ifadede, satın almadan sonra bazı Activision Blizzard oyunları PlayStation’da yayınlansa bile, Activision Blizzard’ın oyunlarını konsolun benzersiz özelliklerinden tam olarak yararlanacak şekilde geliştirmelerini engelleyeceklerini söyledi.

Jim Ryan, satın almadan sonra öncelikli odak noktasının sadece Activision Blizzard’ın değil tüm Xbox işlerini optimize etmek olacağını söyledi.

Call of Duty Oyunları PlayStation’a Gelecek mi?

Bu ifadenin üzerinden birkaç ay geçmiş olsa da Jim Ryan’ın Activision Blizzard’ın satın alınması konusundaki tutumunu değiştirmesi pek olası görünmüyor, bu nedenle yayıncı istese bile Call of Duty serisinin gelecekte PlayStation platformuna gelme ihtimali oldukça düşük.

Bu noktada, Microsoft‘un Activision Blizzard’ı satın alma işlemini tamamlayıp tamamlayamayacağı belli değil. Anlaşma Avrupa ve Güney Kore gibi birçok bölgede onaylanırken, İngiltere gibi diğer ülkelerde hâlâ onaylanmadı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

FTC'den Microsoft'un Activision Blizzard Satın Alımına Engel!
OYUN

FTC’den Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alımına Engel!

Salı günü geç saatlerde bir ABD yargıcı, Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) Microsoft Corp’un (MSFT.O) video oyun üreticisi Activision Blizzard’ı (ATVI.

Microsoft, Activision Satın Alımı İçin Gemileri Yakmayı Düşünüyor
OYUN

Microsoft, Activision Satın Alımı İçin Gemileri Yakmayı Düşünüyor

Microsoft, ilk defa geçen sene Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın aldığını açıklamıştı. Aradan geçen onca zamanın ardından Microsoft hala bu satın alımı tamamlayamadı.

Başa dön tuşu