Son Dönemin Teknoloji Harikası Ürünleri

Baş döndürücü bir süratle ilerleyen teknoloji sayesinde hayat bir anlamda günden güne kolaylaşıyor; o denli ki, evvelden hayal bile edemeyeceğimiz ya da lakin birkaç gereç-makinenin yardımı ile gerçekleştirebildiğimiz işleri, artık cebimizde taşıdığımız küçücük bir aletle yapabiliyoruz. Ve artık sizleri, son teknoloji eseri 10 yeni eser ile baş başa bırakalım.

1. Bu fantastik ayna müzik dinlemenize, fotoğraf çekmenize ve uygulama indirmenize (hava durumu vb.) müsaade veriyor. Ayrıyeten, YouTube görüntülerini seyredebilmenize de imkan tanıyor.

2. VR kulaklıklarını biliyor olabilirsiniz, pekala VR ayakkabılarına ne dersiniz? Bu Taclim VR botları farklı tabanlarda yürüme hissini yaşamanızı ve oynadığınız oyunlarda makus adamları tekmeleme yeteneğini taklit edebilmenizi sağlıyor.

3. Tesla tarafından imal edilen, vücudunuzu bütünüyle saran ve bedeninizin her bir kesiminin VR ayakkabılarının oluşturduğu etkiyi duyumsamasını sağlayan bu tek kesim giysi de hiç kötü görünmüyor doğrusu.

4. Bir evcil hayvanın olsun istiyorsun, ancak 'bakım' konusunda tereddütlerin mi var? Qoobo, işte tam burada devreye giriyor… Yumuşak ve dairesel bir yastık olan Qoobo'yu evcilleştirdiğinde, yastığa bağlı ve hareket eden bir kuyruğu olduğunu göreceksin. Üretici firma Qoobo'nun kaygıyı azalttığını, dahası, onu kullanmanın kalbinize düzgün geleceğini söylüyor.

5. Hushme, mucitleri tarafından 'akıllı telefonlar için ses maskesi' biçiminde pazarlanan bu ferdî akustik aygıt, toplum içindeki sohbetlerinizde gerçek bir kapalılık sağlamayı vaad ediyor.

6. Artık sırada geleceğin yemeği var… Üretici firmanın 'Keurig Pod' modeli sayesinde hepimiz, fabrikada üretilen ve marketlerde satılan yiyeceklerden kurtuluyoruz.

7. İşaret parmağınızı kulağınıza bastırarak telefon görüşmeleri yapmaya ne dersiniz? Teşekkürler SGN. Artık kulaklığınızı kaybedince üzülmenize gerek yok, zira parmak ucunuzla sağladığınız bu irtibatta yabancı sesler tümüyle engelleniyor.

8. Sizi, arkadaşlarınızın geçmiş bağlantılarını tahlil eden 'Readond' ile tanıştıralım! Kendisi, her ne kadar bir program olsa dahi betimlemelerinde 'cinsiyetçi' davranmaktadır. Örneğin, erkekler, “Uzun müddettir oburuyla birlikte, git!” üzere iletiler alırken; bayan kullanıcılar, “Seni kullanıyor, sen de onu kullan” üzere iletiler alıyor.

9. Ya, Fisher Prize tarafından üretilen bu çocuk dostu oyuncağa ne dersiniz? Ya da biz düzgünü mi ona 'hem eğlen, hem idman yap' bisikleti diyelim.

10. Ve işte bir teknoloji mükemmeli eser daha! Sözleri ağzınızdan çıktığı anda çeviri eden ve bunun için de internet temasına bile gereksinim duymayan bir cep telefonu!

Başa dön tuşu