Samsung, XISOCELL adıyla yeni nesil sensörler üretecek

Yakın bir tarihte ortaya çıkan bir rapor, Samsung’un XISOCELL imaj sensörü üretimini yapabilmek için marka müracaatında bulunduğu ortaya çıktı.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un halihazırda bulunan akıllı telefon kamera sensörlerindeki ISOCELL markası, bir kameradaki bitişik iki pikselden ötürü oluşan paraziti azaltmak konusunda başarılı bir performans sergiliyor. ISOCELL sensörler birinci olarak 2014 yılında Samsung Galaxy S5’te yer almıştı ve daha sonrasında ise Samsung’un çalışmaları doğrultusunda ISOCELL Plus ve ISOCELL 2.0 ile yola devam edildi.

Samsung imaj sensörü olarak XISOCELL’i seçti

Samsung’un ticari marka tescil başvurusu hakkında ortaya çıkan son rapor, yeni kuşak imaj sensörlerinin XISOCELL markası ile bir arada geleceğini gösteriyor. Bunun yanı sıra rapor, marka isminin dışının Samsuıng’un bu yeni kamera sensörü hakkında daha fazla bilgi vermedi. Teknoloji şirketi birebir vakitte iPhone 12 Pro Max’te yer alanlara çok benzeyen bir  sensör kaydırmalı imaj sabitleme özelliği ile çalıştığı aktarıldı. California merkezli iPhone üreticisi Cupertino, teknik olarak bu manzarayı 5.000’den fazla kere sabitleme gücüne sahip olduğu aktarıldı.

Bunun yanı sıra, kelam konusu bu yeni kuşak XISOCELL imaj sensörlerinin ve birebir vakitte savlara nazaran imaj sabitleme teknolojisinin Samsung’un yakın vakitte sunulacak olan S23 amiral gemisi serisinde yer alıp almayacağı şimdi bilinmiyor. Bahisle ilgili elde edilen bilgiler şu an için bunlarla kısıtlıdır, yakın vakit yeni bilgilerin elde edilmesi bekleniyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu